Policajti si objednali obed a doniesol im ho ožratý kuriér: Obed vymenil za vodičák

opity kurier nafukal policia

Bratislava – Dopravní policajti diaľničného oddelenia zažili začiatkom tohto týždňa nepríjemné prekvapenie, keď im objednaný obed doniesol opitý kuriér. Situácia však rýchlo nabrala nečakaný smer, keď iná hliadka zastavila vozidlo neďaleko policajného oddelenia a odhalila, že kuriér šoféroval pod vplyvom alkoholu, s hodnotou nafúknutia 0,44 promile. Tieto skutočnosti oznámila polícia prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti Facebook.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Podľa informácií polície bola vozidlo s opitým kuriérom zastavené kvôli nevyhovujúcemu technickému stavu. Policajti však pri následnej kontrole rozhodli podrobiť vodiča kuriéra dychovej skúške, ktorá mala odhaliť prítomnosť alkoholu v dychu. Výsledok testu potvrdil ich podozrenia – hodnota alkoholu v dychu dosiahla 0,21 mg/l, čo zodpovedá 0,44 promile.

Okamžite po zistení opitosti kuriéra mu policajti zobrali vodičský preukaz a prípad bol presunutý na ďalšie správne konanie. Je dôležité podotknúť, že pod vplyvom alkoholu viesť motorové vozidlo je výrazným porušením cestných pravidiel a predstavuje vážne riziko pre ostatných účastníkov cestnej premávky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *