Hoďte do práčky gulôčku alobalu. Takéto veci to dokáže

alobal pracka

Väčšina ľudí používa hliníkovú fóliu alebo alobal, najmä v kuchyni. Balia do nej potraviny alebo ju používajú na pečenie a grilovanie. Existuje však mnoho ďalších spôsobov použitia fólie, ktoré nie sú tak známe a sú viac ako užitočné. Je skvelým pomocníkom napríklad pri praní alebo upratovaní v domácnosti.

Pranie fólie

Ak vás zaujíma, ako by vám alobal mohol pomôcť pri praní, je to celkom jednoduché. Nemyslite si, že vám zázračne vybieli bielizeň. Napriek tomu je viac než nápomocná. Do práčky vložte pokrčenú guľôčku alobalu a zabránite tak vzniku elektrostatickej elektriny. Výsledkom bude, že po vypraní sa na vašej bielizni prakticky nebudú tvoriť žmolky ani nečistoty. Je to skvelé najmä pri praní tmavej spodnej bielizne, svetrov alebo pančúch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už žiadne predavačky v obchodoch? Lidl skúša nový experiment, ostanete v šoku

Podobne vám guľôčka z hliníkovej fólie môže pomôcť pri sušení bielizne v sušičke. Použitím hliníkovej fólie sa tiež skráti čas sušenia.

Ako si vyrobiť guľôčku z hliníkovej fólie

No nie je na tom vôbec nič zložité. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov musíte použiť niekoľko guľôčok z alobalu. Vezmite si teda rolku fólie a odstrihnite z nej tri dlhé pásy, ktoré potom zmáčknite. Dávajte si pozor, pretože guľôčku je potrebné vyhladiť tak, aby nemala ostré hrany.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto perte uteráky a budú mäkké a nadýchané. Málokto to vie

Mala by byť tiež veľmi natlakovaná, aby sa fólia nepokrčila. Mala by mať priemer približne šesť centimetrov, čo je pomerne veľa. Ako sme už uviedli, na tri takéto gule stačí jedna trojmetrová rolka fólie. Na pranie to stačí. Ak ju však použijeme v sušičke, potrebujeme päť guličiek.

To je pomerne veľa na použitie, ale vedzte, že ak guľôčky vyrobíte naozaj poctivo a dokonale ich pokrčíte, môžete ich používať opakovane. Takisto je potrebné zabrániť poškodeniu bielizne, napríklad ostrým okrajom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *