Hrniec vložte do mrazničky a počkajte 30 minút. Ušetrí vám to účet za elektrinu

chladnicka zapach

Rozmrazovanie mrazničky je únavná a ťažkopádna úloha, ktorá často trvá celý deň. Napriek tomu by sa mala vykonávať pravidelne, inak môže spotrebič dokonca prestať fungovať. Čo možno urobiť, aby celý proces prebehol oveľa rýchlejšie a hladšie?

Hromadenie ľadu v mrazničke je prirodzený proces, ale niektoré činnosti ho môžu výrazne urýchliť, a preto je potrebné odmrazovať častejšie. Najčastejším dôvodom je časté a dlhodobé otváranie dverí, čím sa do mrazničky dostáva teplý a vlhký vzduch zvonku. Preto je dôležité, aby bol tento proces čo najkratší. Čo robiť, ak problém pretrváva, a ako chladničku správne odmraziť?

Prečo sa v mrazničke zhromažďuje ľad? Vykonajte test tesnenia

Ak problém pretrváva napriek tomu, že dvere mrazničky sú zatvorené, pozrite sa na tesnenie, pretože môže byť chybné. Ako skontrolujete, či funguje správne? Stačí vykonať jednoduchý test, ktorý spočíva vo vložení kúska papiera alebo lístka medzi ňu a plášť mrazničky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Teraz zatvorte dvere. Ak papier sám vypadne alebo ho bez problémov vyberiete, znamená to, že je čas na výmenu tesnenia.

Čo ak tesnenie funguje správne? V prípade chladničky so systémom No Frost skontrolujte, či nie je zamrznutý alebo zablokovaný odtok vody, čo môže byť tiež príčinou nadmerného hromadenia ľadu vo vnútri spotrebiča. Príležitostne môže dôjsť k poruche riadiaceho modulu alebo termostatu, ktoré je však lepšie prenechať odborníkom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Ako rýchlo odstrániť ľad z mrazničky? Pripravte si nádobu

Odmrazovanie chladničky a mrazničky je časovo náročná úloha. Našťastie existuje jednoduchý trik, ktorý celý proces výrazne zefektívni. Pred jeho použitím sa však uistite, že ste sa naň riadne pripravili. Začnite vyprázdnením spotrebiča a vypnutím napájania.

Priamo pod mrazničku umiestnite nádobu na odtok prebytočnej vody a podlahu okolo nej zakryte uterákmi, aby ste zabránili zatopeniu. Medzitým v hrnci prevarte vodu a potom umiestnite nádobu do mrazničky na predtým pripravenú dosku na krájanie. Mrazničku zatvorte a počkajte. Para stúpajúca z hrnca spôsobí, že sa ľad rozpustí do 30 minút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *