Hrôza na Slovensku: Deti v škôlke nútili jesť vlastne zvratky

children 1547261 1920

V Ivanke pri Dunaji sa odohrala šokujúca príhoda, ktorá vystrašila rodičov a vyvolala pobúrenie vo verejnosti. Súkromná materská škôlka Fialenka sa stala miestom hrôzy a detičky, ktoré do nej chodili, zažili nočné mory. Riaditeľka škôlky, ktorej meno zostáva utajené, sa dopustila nepredstaviteľných praktík, vrátane nútenia detí jesť vlastné zvratky. Píše o tom portál zoznam.sk

Príbeh pre portál Nový Čas vyrozprávali bývalé učiteľky, ktoré sa rozhodli prehovoriť a odhaliť skutočnosť po zatvorení škôlky, odhalili strašidelný obraz toho, čo sa odohrávalo za jej múrmi. Riaditeľka údajne nielenže vulgárne nadávala deťom, ale aj ich nasilu kŕmila. Keď sa deti povracali, nútila ich zjesť svoje vlastné vývratky. Tieto hrôzy vyrozprávali Zuzana a Jana, rodičky, ktoré poslali svoje deti práve do tejto škôlky.

„Nadávala im a nasilu ich kŕmila. Syn mi povedal, že sa povracal. Nerozumela som tomu, doma sa totiž nikdy povracať nezvykol. Potom som zistila od učiteliek, že riaditeľka nútila deti, aby naspäť zjedli to, čo vyvracali. Učiteľky sa teraz kajajú, že to mali riešiť skôr, ale že vraj ich zastrašovala a manipulovala s nimi,“ opisuje šokujúce skutočnosti Jana.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete mať na jar krásny trávnik? Dajte si pozor na päť častých chýb práve teraz

Tragédia sa odohrala v polovici júna, keď škôlku zrazu zatvorili bez vysvetlenia. Zuzana hovorí, že predtým sa dozvedeli, že škôlka bude fungovať len do konca školského roka, ale náhle prišla správa, že je zatvorená.

„Keď som sa informovala, odpovedali mi, že škôlka je zatvorená do odvolania. Neskôr sme zistili, že majiteľka budovy tvrdila na sociálnych sieťach, že riaditeľka podpísala výpoveď zmluvy a začala si sťahovať veci. Nikto z rodičov o tom vopred nevedel. Neskôr nám aspoň majiteľka umožnila vyzdvihnúť osobné veci,“ hovorí Zuzana o podivných udalostiach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Rodičia, ktorí už mali zaplatené školné do konca mesiaca, boli oškretí o peniaze. Napriek tomu sa rozhodli nezaťahovať prípad na súdy kvôli malým finančným sumám.

Incident už získal pozornosť komisára pre deti, Jozefa Mikloška. Podľa podnetu, ktorý dostal, deti boli bité, psychicky týrané, ponižované a dokonca fackané. Mikloško vyjadril možné podozrenie zo spáchania trestného činu a pripustil, že prípad prejde na príslušné orgány na ďalšie vyšetrovanie.

Rodiny postihnutých detí sa teraz snažia upozorniť ostatných rodičov, aby neupadli do podobnej pasce. Riaditeľka Fialenky údajne otvorila ďalšiú škôlku v Piešťanoch a prezentuje sa tam fotkami detí zo svojej pôvodnej škôlky. Sústreďujú sa na varovanie ostatných rodičov a zabezpečenie, aby ich deti boli v bezpečí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *