Zubár varuje, nikdy nerobte túto vec pred umývaním zubov. Robíte ju aj vy?

cistenie zubov 1
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Ukazuje sa, že veľa ľudí robí chybu pri čistení zubov. Hoci sa zdá, že to nie je ťažké umenie. Kvôli jednej veci si však nečistíme všetky zuby dôkladne. Pozrite sa, na čo si zubári dávajú pozor (zdroj: genialne)

Zlá technika čistenia zubov vedie k zanedbávaniu ústnej hygieny. V dôsledku toho sme vystavení množeniu baktérií a najrôznejších ochorení. Odporúčame, ako si správne čistiť zuby, aby ste sa mohli tešiť z krásneho a zdravého úsmevu.

Ako si čistiť zuby?

Odborník na zuby Dr. Sahil Patel, upozorňuje, že až milión ľudí robí pri čistení zubov rovnakú chybu. To sa môže negatívne odraziť na našom zdraví. Výsledkom je, že zuby nie sú vyčistené a v dôsledku toho sa napriek dobrej hygiene naďalej množia baktérie. Nie je potom ťažké mať problémy so zubami a ďasnami. Zubný lekár zdôrazňuje, že stačí zmeniť jednu vec v každodennej ústnej hygiene, aby sme sa vyhli týmto nepríjemným následkom.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Nejedzte tieto potraviny ak trpíte migrénou. Bolesť hlavy bude ešte väčšia

Čo to presne je? Používanie samotnej zubnej kefky. Väčšina ľudí ju pred použitím zubnej pasty navlhčí pod vodou. Ukazuje sa, že je to chyba. Navlhčením kefky zriedime zubnú pastu a tá začne rýchlejšie peniť. Výsledkom je, že zubnú pastu vypľujeme skôr a zuby zostávajú neúplne vyčistené.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Obrovská chyba pri skladovaní vajec, hneď po príchode z obchodu

Najčastejšie chyby pri čistení zubov

Odborník zdôrazňuje, že dôležitá je aj samotná technika čistenia zubov. Podľa jeho názoru by ste mali začať čistiť zuby od zadnej strany, pretože práve tam je najťažšie vyčistiť všetky zuby. Tým, že si najprv vyčistíme predné zuby, hrozí, že vynecháme zadné zuby alebo si ich vyčistíme príliš rýchlo a nepresne. Doktor Sahil Patel tiež dodáva, že čistenie zubov by malo byť jemné a pomalé.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Slovensko zasiahla snehová kalamita. Tieto úseky sú skoro neprejazdné

To všetko preto, aby sme boli precízni a nepoškodili si ďasná. Za chybu sa považuje aj používanie príliš tvrdej zubnej kefky, pretože neslúži správnej ústnej hygiene a môže viesť k podráždeniu a dokonca krvácaniu ďasien! Preto zubári odporúčajú používať mäkké zubné kefky. Ich ďalšou výhodou je, že masírujú ďasná, vďaka čomu sú lepšie prekrvené. Teraz už viete, ako sa starať o svoje zuby.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *