Hrôza v USA: Mladý černoch zazvonil pri nesprávnych dverách, starší beloch ho strelil do hlavy

Screenshot 2023 04 18T082721.570

Minulý týždeň v Spojených štátoch takmer zomrel 16-ročný černošský chlapec, keď omylom zazvonil na nesprávnu adresu. Následne ho do hlavy a ruky postrelil starší biely muž z jeho domu. Tlačové agentúry AP a Reuters dnes informovali, že prípad vyvolal pobúrenie. Vyjadrila sa aj viceprezidentka Kamala Harrisová.

Vo štvrtok neskoro večer poslali rodičia Ralpha Yarla vyzdvihnúť jeho mladších bratov z domu priateľa v Kansas City v štáte Missouri. Mladík si však pomýlil dve ulice s podobnými názvami a zazvonil na nesprávny dom, kde naňho krátko nato začal cez sklenené dvere strieľať 84-ročný Andrew Lester, zrejme bez toho, aby Yarla akokoľvek oslovil. Podľa príbuzných chlapec po prvom výstrele spadol na zem, ale muž na neho vystrelil znova. Napriek tomu sa mu podarilo vstať, utiecť a nájsť pomoc.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Yarl, ktorého školský obvod chválil ako vynikajúceho študenta a talentovaného hudobníka, streľbu prežil a v nedeľu ho mohli prepustiť z nemocnice. „Jeho stav sa naďalej zlepšuje,“ povedal jeho otec pre denník Kansas City Star. „Všíma si a robí pokroky.“

Polícia strelca zatkla vo štvrtok, ale na druhý deň ho prepustila. V nedeľu a v pondelok pred jeho domom protestovali stovky ľudí, ktorí žiadali „spravodlivosť pre Ralpha“. Jeho rodina je presvedčená, že nešlo o omyl, ale o zločin z nenávisti. „Nestrieľate dieťa do hlavy, pretože vám zazvonilo pri dverách,“ vyjadrila presvedčenie mladíkova teta Faith Spoonmorová, ktorá na jeho podporu založila stránku GoFundMe, na ktorej sa už vyzbieralo viac ako dva a pol milióna dolárov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Aj šéfka polície v Kansas City Stacey Gravesová dala jasne najavo, že si je vedomá „rasových prvkov“ prípadu. „Žiadne dieťa by nemalo žiť v strachu, že bude zastrelené za to, že zazvonilo na nesprávny zvonček,“ uviedla na Twitteri opäť americká viceprezidentka Kamala Harrisová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *