Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR, pod vedením Rudolfa Huliaka, sa v posledných dňoch ocitlo v nepríjemnej situácii.
Ich oficiálne účty na platformách Facebook a Instagram boli zablokované, pričom dôvod tohto zásahu nie je podľa ministerstva jasný.
Nechcete zmeškať to najdôležitejšie?
Majte tie najlepšie články z Plenum.sk priamo vo svojom telefóne zadarmo. Pridajte si nás do Google zdrojov a buďte v obraze skôr ako ostatní.
Nečakané obmedzenie prístupu
Rezort tvrdí, že na svojich sociálnych sieťach nezverejnil žiadny obsah, ktorý by porušoval pravidlá platforiem.
Napriek tomu došlo k obmedzeniu prístupu, čo výrazne komplikuje ich oficiálnu komunikáciu s verejnosťou.
V reakcii na situáciu ministerstvo okamžite začalo podnikať kroky na obnovenie svojich komunikačných kanálov.
Na riešení problému spolupracuje s odborníkmi na digitálnu bezpečnosť a priamo so spoločnosťou Meta, ktorá prevádzkuje spomínané sociálne siete.
