Slovenskí policajti na hraniciach chytili auto plné migrantov

migranti slovensko

Bratislava – Napriek tomu, že nelegálna migrácia v prihraničných oblastiach Bratislavského kraja je aktuálne na nulovej úrovni, slovenská polícia nepoľavuje vo svojich aktivitách.

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave naďalej spolupracujú s maďarskými kolegami v rámci bilaterálnej dohody medzi Slovenskom a Maďarskom.

Nechcete zmeškať to najdôležitejšie?

Majte tie najlepšie články z Plenum.sk priamo vo svojom telefóne zadarmo. Pridajte si nás do Google zdrojov a buďte v obraze skôr ako ostatní.

O opatreniach informovala polícia na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti.

V rámci spoločnej služby zastavila zmiešaná hliadka, zložená z policajtov Obvodného oddelenia PZ v Senci a príslušníkov maďarskej polície, v stredu krátko pred 9:30 na území Maďarska vozidlo značky Audi A6.

Pri kontrole odhalili, že v aute sa nachádzalo sedem osôb, z ktorých štyria boli nelegálni migranti z Afganistanu, jedna osoba pochádzala z Turecka a dvaja muži – občania Indie a Pakistanu – boli identifikovaní ako prevádzači.

Keďže k zadržaniu došlo na maďarskom území, všetky potrebné úkony prevzala maďarská polícia.

Bratislavská polícia však zdôrazňuje, že v opatreniach proti nelegálnej migrácii pokračuje a spolupráca s maďarskou stranou zostáva naďalej intenzívna.

Staňte sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľajte článok

Plenum.sk je slovenský online magazín prinášajúci overené informácie a praktické rady od roku 2022. Každý mesiac nás navštívia státisíce čitateľov hľadajúcich inšpiráciu a prehľad o dianí doma i vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *