Imunológ potvrdil, to za čo boli najprv ľudia označovaní za hoaxerov

thon yt22

“Imunitný systém je ako švajčiarske hodinky. Mali by ste s ním zachádzať veľmi opatrne. Tiež by ste mali byť veľmi opatrný pri liečbe. Mali by ste presne vedieť čo robíte,” uviedol k očkovaniam proti COVID-19 imunológ Vojtěch Thon z Masarykovej univerzity v rozhovore pre The Epoch Times

“Táto vakcína by sa vôbec nemala používať u malých detí, pretože vôbec nie sú riziková skupina,” povedal a kritizoval jurisdikcie ako je štát New York, ktoré nariadili očkovanie proti COVID-19, aby deti mohli navštevovať školu, či dokonca škôlku. “Je to špatné,” vyhlásil. “Je to experiment na populácii.”

Venoval sa aj štúdii PROSECO.

“Štúdia zahrňovala viac ako 30 000 dospelých Čechov v priebehu pandémie a sledovala či sa u nich vytvorili protilátky proti vírusu, či už po infekcii, alebo očkovaním. Sledovanie prostredníctvom údajov zo zdravotného poistenia začalo v septembri 2020 a trvalo do marca 2022. Mohli sa tak porovnávať výsledky ľudí, ktorí boli nakazení, alebo ktorí boli očkovaní. Vakcíny boli prístupné od začiatku roka 2021. Z údajov vyšlo najavo, že u tých ktorí prekonali COVID-19, bez ohľadu na stav očkovania, nehrozilo, že sa znova nakazia s natoľko závažným priebehom, aby to vyžadovalo hospitalizáciu. Začiatkom roku 2022 bolo z údajov o celej populácii jasné, že pandémia skončila.”

Napriek tomu, že Thon odovzdal dáta a analýzy vláde, pandemické obmedzenia pokračovali v Českej republike aj v roku 2022. V tejto dobe je úroveň imunity taká vysoká, že rizikový profil vakcíny, podľa neho, prevažuje prínos. “Vakcíny u nás nepotrebujeme, pretože má prinášajú viac nežiaducich účinkov, než pozitívnych.” dodal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Jeho poznatky by sa dali celkovo zhrnúť do týchto bodov:

  1. Skoré opatrenia boli možné, dostupné a kritické.
  2. Zavedené pandemické opatrenia boli zavádzajúce a v mnohých prípadoch kontraproduktívne.
  3. Vakcíny boli pripravené nedostatočne a nesprávne prezentované verejnosti. Nemohli dosiahnuť imunitu, teda elimináciu vírusu, predtým, než sa rozšíri v tele.

Zároveň kritizoval aj zavedené opatrenia. Maskovanie bolo neúčinné, keďže vírus sa šíri na báze aerosolu a tak isto rada zdržiavať sa doma, najmä s malými deťmi bola nesprávna.  Podobne ďalšie aspekty opatrení, ako zatvorenie parkov, ihrísk, či pláží, bolo nevhodné. Nedostatok aktivity prispel nielen k zvýšeniu obezity, ale aj zníženiu schopnosti poradiť si s vírusom.

Samotná vakcína bola pritom nevyhnutná iba pri rizikových prípadoch a to čo najrýchlejšie. Príliš časté a opakované očkovanie viedlo k potlačeniu imunitného systému a riziku opätovného nakazenia.

Vakcína a jej riziká

Celý čas sa diskutovalo aj o tom, že vakcíny majú svoje riziká.

“Táto vakcína je v podstate založená na princípe určenom na liečbu nádorov. V tomto kontexte môžete mať viac vedľajších účinkov, pretože hovoríte o záchrane života, predĺžení zmysluplného života, kvality života. To sú iné kritériá,” povedal.

Najbežnejšie vakcíny COVID-19 na Západe sú založené na technológii mRNA. Genetická informácia je uzavretá v malej bubline konkrétnej tukovej molekuly, ktorá ju chráni. Molekula sa potom spojí s bunkami v našom tele a uvoľní genetický kód vo vnútri. Bunka si tento kód prečíta ako pokyn na výrobu špicatých proteínov, ako je vírus. Proteíny hrotov vyskakujú na vonkajšom obale bunky, čo podnieti imunitný systém, aby rozpoznal bunku ako infikovanú, napadol ju a vytvoril protilátky špeciálne určené na rozpoznanie proteínu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

S týmto procesom je spojených niekoľko rizík. V prvom rade je zložité dávkovanie vakcíny. Aj keď každý človek dostane dávku vakcíny na základe svojej telesnej hmotnosti, keď sa dostane do jeho tela, nedá sa povedať, koľko proteínu hrotu jeho bunky vyprodukujú.

Okrem toho, keďže technológia vakcíny bola vyvinutá na liečbu rakoviny, je navrhnutá tak, aby vyvolala imunitnú odpoveď v celom tele, pretože rakovina môže metastázovať. V prípade respiračného vírusu to však nie je potrebné, povedal Thon.

“Dostáva sa do parenchýmových orgánov, ako je pečeň a slezina, ako sú vaječníky a tak ďalej. A to je presne to, čo pri tomto type infekcie nepotrebujete. Potrebujete ju v prípade rakoviny a metastáz.”

“De facto vytvárame autoimunitnú reakciu v orgánoch ako pečeň, nadobličky – to je nebezpečné,” povedal Thon.

Vzhľadom na riziká sa vakcíny mali odporúčať na základe toho, akému riziku ťažkého priebehu je každá osoba vystavená.

Najmä malé deti sú vystavené nepatrnému nebezpečenstvu. “Táto vakcína by sa vôbec nemala používať u detí, pretože nie sú rizikovou skupinou,” povedal a kritizoval jurisdikcie, ako napríklad štát New York, ktoré nariadili očkovanie proti COVID-19, aby deti mohli navštevovať školu alebo dokonca škôlku.

To nie je správne,” povedal. “Je to experiment na populácii.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *