Inžinier NASA ukazuje, ako rozmrazovať čelné sklá. Len 4 kroky

zamrznute celne okno

Väčšine z nás sa už niekedy ráno stalo, že sme museli čo najrýchlejšie opustiť dom a na príjazdovej ceste nás privítalo zasnežené auto so zamrznutým čelným sklom. Než ho stihneme očistiť od snehu, prejde dobrých pár minút a vozidlo je stále nepojazdné cez hrubú vrstvu námrazy a ľadu. Jedna žena pracujúca v NASA mala tohto problému plné zuby a vymyslela dômyselný spôsob rozmrazovania čelného skla, ktorý funguje len niekoľko sekúnd.

Eden Tyres cez deň pracuje v NASA, ale vo voľnom čase prevádzkuje kanál @eden_tyres_and_servicing na platforme TikTok, kde vysvetľuje rôzne automobilové problémy a dáva užitočné rady týkajúce sa starostlivosti o auto. Tentoraz nám predhodila skvelý patent na rozmrazovanie čelného skla, ktoré bude za pár okamihov pripravené na jazdu.

Ako rozmrazujete sklá svojho auta?

Eden vo svojom videu vysvetľuje, ako sa v štyroch krokoch postarať o okná auta. Prvou, pomerne zrejmou radou je naštartovať motor vozidla a zapnúť kúrenie a vetracie otvory na najvyšší výkon. Ide o štandardný úkon, ktorý väčšina vodičov robí, keď vidí, že okná ich vozidla nie sú v najlepšom stave.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko ide víchrica! Pripravte sa na vietor aj sneženie

Ďalšou ženinou radou je spustenie klimatizácie, ktorá pohltí väčšinu vlhkosti z interiéru vozidla. Ďalším krokom je zapnutie vnútornej cirkulácie, pretože práve tá spôsobuje veľké množstvo vlhkosti v aute. Posledným krokom je mierne otvorenie všetkých okien. Neotvárajte ich úplne, ale len ich trochu odsuňte, aby mrazivý vzduch mohol interiér ešte viac vysušiť. Hoci „návod“ znie pomerne rozsiahlo, ubezpečujeme vás, že dodržanie všetkých týchto krokov vám nezaberie ani minútu a účinne pomôže v boji proti námraze na oknách.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Čo nerobiť pri rozmrazovaní okien?

Mnoho ľudí sa pustí do mechanického odstraňovania námrazy z okien svojho vozidla. Zatiaľ čo škrabanie špeciálnym nástrojom je prípustné, trenie náhodným predmetom o sklo môže skončiť skutočnou katastrofou. Ak je sklo poškriabané, je tu len malý manévrovací priestor a jediné, čo sa s tým dá robiť, je vymeniť sklo za nové. To je veľmi drahé a zaberie veľa času, keď ste niekoľko dní bez vozidla.

Niektorí ľudia prichádzajú s myšlienkou, že námraza a ľad sa najlepšie odstraňujú teplom. Na internete nájdete množstvo videí, ktoré ukazujú, ako takéto pokusy končia. Polievanie skla horúcou vodou alebo jeho sušenie fénom môže spôsobiť tepelný šok na skle a namiesto rozmrazenia skla skončíte jeho prasknutím. V takom prípade je nevyhnutná výmena za nové sklo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *