Japonskí odborníci sú zmätení vysokým počtom úmrtí napriek vysokej miere očkovania

Untitled 1 11

Po troch posilňovacích kampaniach očkovacích dávok v roku 2022 sa Japonci zaradili medzi krajiny s vysokou spotrebou mRNA a podávajú oveľa viac posilňovacích vakcín ako krajiny, ktoré absolvovali oveľa viac nútených vakcinačných kampaní.

2023 01 15 12 28 07

Japonci starší ako 65 rokov urobili všetko pre to, aby znížili japonské zásoby 612 miliónov dávok mRNA vakcín, pričom 3., 4. a 5. miera zaočkovanosti bola 91 %, 82,5 % a 56 %. Nanešťastie, Japonsko začalo rok 2023 hlásením doteraz najvyššieho denného počtu úmrtí na Covid. Počas éry posilňovania, ktorá sa začala začiatkom roka 2022, bola každá vlna výrazne vyššia ako tá predchádzajúca.

2023 01 15 12 28 42

Čo by to mohlo vysvetliť? Opýtajme sa Takajiho Wakitu, predsedu japonského poradného výboru pre reakciu na Covid.

Príčinu nárastu úmrtí na Covid je ťažké vysvetliť.

A čo Dr. Satoshi Kamayachi, riaditeľ Japonskej lekárskej asociácie?

Riaditeľ JMA o zvýšenom počte úmrtí na Covid: „Veľa toho nevieme a nemáme dôkazy.“

Je pekné vidieť odborníka, ktorý priznáva hranice svojich vedomostí. Ale doktor Kamajači nám musí niečo povedať, nie?

Doktor Kamayachi uviedol ako jeden z dôvodov rýchle šírenie infekcií Covid a vysvetlil, že väčšina zosnulých mala viac ako 60 rokov a mnohí mali základné zdravotné problémy. Za bezprostrednú príčinu úmrtia často považuje zlyhanie srdca alebo ochorenie obličiek a uviedol, že „je potrebné vykonať dôkladnú analýzu“.

Hovoríte, že zlyhanie srdca? No nie je to tak, že by väčšina Japoncov nad 60 rokov dostala niekoľkokrát injekciu s niečím, čo spôsobuje kardiovaskulárne problémy, však? A ochorenie obličiek je zhodou okolností vedľajším účinkom lieku Remdesivir, ktorý je v Japonsku schválený spoločnosťou Covid.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špinavé horáky budú žiariť a horieť ako nové. Skúste tento trik

Japonsko, samozrejme, od roku 2020 považuje každého, kto zomrie s pozitívnym výsledkom testu, za mŕtveho na Covid, bez ohľadu na skutočnú príčinu smrti, ale Dr. Kamajači a ďalší japonskí odborníci sa doteraz nezaoberali otázkou priradenia. V skutočnosti s radosťou uvádzali nadsadené údaje o úmrtnosti, aby pomohli propagovať očkovanie. Ale teraz, keď sa ľudia môžu pýtať, prečo sú denne hlásené úmrtia na Covid vyššie ako kedykoľvek predtým po tom, čo väčšina ľudí starších ako 65 rokov prijala radu odborníkov, aby sa dali očkovať viacerými vakcínami, možno pravdepodobne diskutovať o základných zdravotných problémoch.

Ale aj s trojročným oneskorením má doktor Kamajači pravdu. Hoci hlásených úmrtí na Covid bolo v období posilnenia oveľa viac, oveľa menej prípadov Covidu dostalo mechanickú ventiláciu (sivá čiara ukazuje počet ventilátorov/ECMO poskytnutých pacientom s Covidom).

Ale aj napriek tomu, že takmer nikto nebojoval o dych na mechanickej ventilácii, v Japonsku zomrelo v ére posilňovačov viac starších ľudí, ako sa očakávalo. Celonárodné údaje za december budú zverejnené až koncom februára, ale Jokohama (druhé najväčšie japonské mesto) už zverejnila svoje údaje o všetkých príčinách úmrtí za rok 2022. Nejako pochybujem, že Dr. Kamajači bude žiadať o „dôkladnú analýzu“, aby určil príčinu nárastu od augusta.

Úmrtia zo všetkých príčin v meste Jokohama v rokoch 2016-2022

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tí lepší záhradkári vedia, na čo použiť šupky z pomaranču v záhrade

Hoci to nie je dobrá správa pre starších Japoncov, ktorí sú maximálne zaočkovaní, je to dobrá správa pre japonský zdravotnícky establišment: vysoký počet úmrtí na Covid znamená, že vlak financovaný z verejných zdrojov Covid bude pokračovať. Z denníka Nikkei.

Odborníci 11. januára predložili svoje názory na zmenu klasifikácie Covid-19 v rámci zákona o infekčných chorobách. Vzhľadom na súčasnú situáciu, keď je počet hlásených úmrtí na Covid denne najvyšší v histórii, odborníci vyzvali vládu, aby naďalej poskytovala určitú finančnú podporu na pokrytie nákladov na liečbu a hospitalizáciu a na zabezpečenie nemocničných lôžok.

Vybraní vládni experti, vrátane vyššie uvedeného Dr. Wakitu, v skutočnosti odporučili, aby sa Covid „postupne znižoval“, t. j. aby sa náklady na liečbu naďalej hradili z verejných zdrojov, nie zo zdravotného poistenia/platieb z vlastného vrecka, ako je to v prípade akéhokoľvek iného zdravotného stavu. Môže sa to zdať rozumné. Podľa súčasného systému platieb na podporu Covidu však nemocnice môžu dostať 436 000 jüanov (3 370 USD) za deň za „poskytnutie“ jedného lôžka na jednotke intenzívnej starostlivosti bez ohľadu na to, či na ňom niekto leží. Medzi predražené liečby Covidom patria aj oslavované lieky proti nachladnutiu, ako napríklad Xocova od spoločnosti Shinogi.

Zhrňme si teda, čo nám odborníci povedali.

Príčina zvýšeného počtu úmrtí na Covid? „Ja neviem.“

Mala by vláda aj naďalej zásobovať zdravotnícke zariadenia a farmaceutické spoločnosti peniazmi? „Určite!“

A čo ste očakávali, že povedia?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *