Je koniec! Heger skončil ako premiér! Slovensko bude mať novú vládu

heger koniec demisia

Eduard Heger požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia na vedenie vlády Slovenskej republiky. O tomto kroku informoval verejnosť na tlačovej konferencii v nedeľu 7. mája. Heger sa rozhodol tak po tom, ako prezidentka odmietla jeho návrhy na riešenie vládnej krízy, ktoré jej predstavil ešte v sobotu 6. mája.

Heger navrhoval dve alternatívy pre riešenie krízy. Prvou možnosťou bolo, aby prezidentka doplnila neobsadené miesta ministrov ľuďmi podľa vlastného výberu. Druhou možnosťou bolo, že by Heger neviedol vládu sám, ale ponechal by k dispozícii tých ministrov, ktorí sú zodpovední za rezorty dôležité pre implementáciu plánu obnovy alebo zabezpečujú pomoc Ukrajine. Heger považoval obe tieto možnosti za „menej riskantné“ ako vymenovanie úradníckej vlády.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Prezidentka však tieto návrhy neprijala, preto sa Heger rozhodol požiadať ju o odobratie poverenia na vedenie vlády. Jeho zámerom je nechať prezidentku pokúsiť sa priviesť Slovensko k predčasným voľbám pomocou úradníckej vlády. Zuzana Čaputová sa rozhodla riešiť súčasnú politickú situáciu úradníckou vládou po tom, ako dočasný minister zahraničných vecí Rastislav Káčer požiadal o odobratie poverenia viesť rezort diplomacie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nemci pred odchodom na dovolenku dávajú mincu do mrazničky. Zachraňuje ich to

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan sa tiež ponúkol na odchod zo svojej pozície v reakcii na medializované informácie o tom, že jeho rodinná firma získala nenávratný finančný príspevok vo výške 1,4 milióna eur ako jedna z ôsmich spoločností, ktoré sa uchádzali o dotáciu od štátu.

V nedeľu 7. mája sa ešte uskutoční stretnutie medzi Eduardom Hegerom, prezidentkou Zuzanou Čaputovou a predsedom parlamentu Borisom Kollárom zo strany Sme rodina. Podľa Hegera budú všetky nasledujúce kroky oznámené verejnosti po tomto stretnutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *