Je lacnejšie umývať riad v umývadle či umývačke riadu? Odpoveď je jasná

umyvanie riadu hubka

Dnes sa počíta každý cent a každodenné činnosti v domácnosti rozhodujú o tom, či budú vaše účty na konci roka vysoké alebo prijateľné. Jedným z veľmi dôležitých faktorov je umývanie riadu, pri ktorom máme dnes v podstate dve možnosti. Buď umývačku riadu, alebo klasický drez.

Vyšlo to jasne

Hoci väčšina Slovákov má stále dojem, že v dreze sa dá umývať riad úspornejšie, opak je pravdou. V skutočnosti totiž plytváte podstatne viac vody. Je to preto, že dnešné umývačky riadu sú už mimoriadne úsporné a tie najlepšie spotrebujú na jeden cyklus len 6 litrov vody. Ale aj keď je to v prípade lacnejších modelov možno 15 litrov, stále je to dobré. V dreze môžete umyť primerané množstvo riadu so 40 litrami vody.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špeciálny spôsob a kmeň stromu odstránite ľahko a rýchlo. Vedeli ste to?

Môžete však namietať, že umývačka riadu spotrebúva elektrickú energiu, zatiaľ čo umývanie v dreze nie. To je však krátkozraký a nesprávny pohľad na vec. Teplú vodu musíte nejako ohrievať, pretože nebudete umývať riad v studenej vode. A aj v tomto prípade má umývačka riadu z hľadiska energetickej účinnosti navrch, pretože dokáže vodu ohrievať veľmi lacno.

Každý pozná príslovie, že čas sú peniaze. Málokto sa však podľa neho správa. Typickým príkladom je umývanie riadu. Ak ho robíte v dreze, je zdĺhavé a môže vám zabrať desiatky minút, ktoré by ste mohli venovať niečomu užitočnejšiemu, napríklad činnosti prinášajúcej príjem. Jednoducho vysypte riad do umývačky a tá urobí prácu za vás.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Palacinky sa vám už nikdy nepripália. Trik je v tajnej ingrediencii

Lepšie v každom ohľade

Do úvahy musíte brať aj to, ako dobre vlastne umývate riad v dreze. Ak sa budete snažiť šetriť, či už na množstve vody alebo na jej teplote, nakoniec umyjete nesprávny riad. V umývačke riadu sa môžete spoľahnúť, že všetko bude podstatne hygienickejšie. Účinnejšie odstráni aj všetky druhy baktérií a zárodkov.

Zo všetkých týchto aspektov možno vyvodiť záver, že umývanie riadu v umývačke je lacnejšie a časovo menej náročné. Z ekologického hľadiska je to dokonca podstatne lepšie, a to napriek tomu, že niektorí by mohli namietať, že umývačku riadu je potrebné vyrobiť, čo nie je veľmi ekologické. Počas svojej životnosti sa však spotrebič dokáže dokonale zaplatiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *