Ak máte tieto návyky, starnete rýchlejšie ako ostatní ľudia

starnutie

Nezdravé návyky sú pre mnohých ľudí každodenným pokušením a vnútorným bojom. Samozrejme, niekedy je potrebné dovoliť si malé hriechy. Niektoré návyky však poškodzujú naše zdravie a ovplyvňujú zachovanie našej mladosti. Čomu by ste sa teda mali vyhýbať?

Nezdravé návyky sa týkajú každého z nás. Dokonca aj ľudia s veľmi hygienickým životným štýlom sa často priznávajú k malým odchýlkam od svojich pravidiel. Je to úplne normálne. Ľudia nie sú roboti a aj silne nariadená disciplína nás môže niekedy oklamať. V takomto prípade by sme sa rozhodne nemali obviňovať a znepokojovať.

Každý si zaslúži svoje malé hriechy. Môžu to byť napríklad odchýlky od každodennej stravy, tréningu alebo rôzne malé závislosti či stimulanty. Sú však návyky, ktoré nám pri dlhodobom pretrvávaní môžu účinne ukradnúť mladosť! Čomu by ste sa teda mali vyhnúť? V skutočnosti stačí odstrániť niekoľko škodlivých návykov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si zavlažovací systém z fliaš a úroda bude extrémne veľká

Sledovanie televízie a sedavý spôsob života nám kradnú mladosť

Podľa austrálskych vedcov môže každá hodina sledovania televízie skrátiť dĺžku nášho života o 22 minút. Štúdia zistila, že ľudia, ktorí pravidelne trávia čas pred obrazovkou televízora, počítača alebo smartfónu v priemere šesť hodín denne, žijú kratšie. Odborníci tvrdia, že smrť u takýchto ľudí nastala až o päť rokov rýchlejšie ako u ľudí, ktorí sa tejto forme zábavy denne vyhýbali.

Okrem toho má náš spôsob života určite veľký vplyv na dĺžku života a zachovanie mladosti. Je známe, že ľudia, ktorí majú prevažne sedavý spôsob života, sú oveľa náchylnejší na rôzne druhy rakoviny, kardiovaskulárne ochorenia a vážne problémy s obličkami. Je preto nesmierne dôležité nezabúdať na každodennú fyzickú aktivitu. Nemusí to byť hneď cvičenie v posilňovni, ale stačí prechádzka alebo aj jemné cvičenie doma.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Diera v umývadle má špeciálnu funkciu. Starajte sa o ňu, je to dôležité

Spomaľuje pobyt v nízkych teplotách proces starnutia?

Podľa rôznych odborníkov vysoké vnútorné teploty vôbec neprospievajú nášmu zdraviu. Podľa nich môže pobyt v príliš vysokých teplotách spôsobiť, že vaša pokožka bude suchá a náchylná na zápaly. Ak to teda často preháňate so zapínaním kúrenia vo vašej domácnosti, vaše telo sa, bohužiaľ, môže zvráskaviť oveľa rýchlejšie. Majte na pamäti, že pri pravidelnom zvyšovaní teploty vo vašom prostredí môžu trpieť aj sliznice hrdla a nosa. To sa spája s chorobami. Takisto je dobré vedieť, že nadmerná vlhkosť v miestnosti tiež nie je pre telo prospešná. Ak teda chcete zostať dlhšie mladí, mali by ste zostať pri stálej, mierne zníženej teplote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *