Takto sa zbavíte kún. Urobte to čím skôr, inak vám všetko zničia

kuna aaa 1
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Možno si myslíte, že jediná škoda, ktorú vám môže kuna spôsobiť, je niekoľko mŕtvych kurčiat. V skutočnosti môže kuna spôsobiť oveľa väčšie škody na vašom dome a záhrade, preto zistite, či sa vo vašom dome nachádza a ako ju prípadne odohnať.

Niečo o kunách

Kuna je malá, štíhla, mrštná, lasicovitá šelma. Loví drobné živočíchy, väčšinou hlodavce, ale nepohrdne ani vtákmi či vajíčkami. Aktívna je najmä v noci. Na našom území žijú dva druhy kún. Kuna lesná, ktorá je chránená, a kuna skalná, niekedy nazývaná kuna domáca. O tej druhej budeme hovoriť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Slováci si neuvedomujú, aký poklad majú doma. Za takéto taniere vám dajú aj 2000€

Čo dokáže kuna lesná

Kuny sú vynikajúce šplhúne a vďaka svojej drobnej stavbe sa dokážu dostať do veľmi malých dier. Preto je celkom možné, že sa usídlia vo vašom dome alebo pod vašou strechou.

Kuna vtiahne svoju korisť do svojho brlohu. Táto rozkladajúca sa korisť, podobne ako trus kuny, zapácha a láka ďalšie malé zvieratá. Takže ste vystavení riziku zápachu a červov.

Kuna rada hryzie, takže je schopná poškodiť káble všetkého druhu. Buduje si tunely v strešnej izolácii a ničí strešné podbitie. Z tohto dôvodu môže do domu zatiecť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Koľko vajec denne je zdravé pre náš organizmus?

Kuny tiež rady vnikajú do áut a môžu vážne poškodiť motor.

A čo sa týka farmy? Je ľahké spozorovať kunu, ktorá navštevuje kurník. Ak nájdete mŕtve sliepky bez hláv, s najväčšou pravdepodobnosťou to bola kuna. Líška zvyčajne odtiahne celú sliepku.

Ako sa zbaviť kuny?

Ak sa obávate, že vám po záhrade vyčíňa kuna, zaobstarajte si psa alebo mačku. Sliepky dobre zabezpečte hustým pletivom. Za zváženie stojí aj elektrický ohradník, ktorý môžete umiestniť do žľabov a zvodov. Prúd kunám neublíži, ale odplaší ich.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
V mlieku bude vraj kvôli slintačke vakcína, ktorá sa dostane do ľudí. Kotlebove video vyvracia odborník

Môžete si zaobstarať aj ultrazvukové odpudzovače. Tie vydávajú zvuk, ktorý kuny odpudzuje. Účinné je aj silné halogénové svetlo so senzorom pohybu. Musí byť namierené na miesto, kde si myslíte, že kuna vchádza do domu. Svetlo ju dočasne oslepí a vyplaší.

Môžete tiež uvažovať o pasci na väčšie hlodavce. Existujú typy, ktoré kunu chytia, ale nezabijú ju. Potom ju môžete vypustiť do voľnej prírody ďaleko od vás.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *