Našli nový spôsob ako sa zbaviť kún vo vašom dome. Zvládne to každý

kuna aaa 1

Kuny sú roztomilé zvieratá, ktoré sa prispôsobili životu s ľuďmi. z čoho ľudia nemajú radosť. Jediné, čo prinášajú, je hluk, zápach, špina a ohlodané káble.

Odhalíte ich dupaním a výkalmi…

To, že si kunu obľúbil váš dom, hneď tak nespoznáte. Sú nočné, takže cez deň spia a je ticho. Nezvyčajné zvuky sa ozývajú až po zotmení. Škrabanie, dupanie a svišťanie, ktoré vychádza zo zeme.

Keď sa idete pozrieť, nájdete exkrementy, zvyčajne hrubé ako prst a na konci stočené, moč a možno aj zvyšky jedla. Keďže kuny sú všežravce, môžu to byť pozostatky vtákov, myší alebo žiab. Niekedy už v určitom štádiu rozkladu, takže nič pekné.

Svoje hniezdo vystelie vašou izoláciou

Ak sa kunám páči, chcú si svoj nový domov vylepšiť. Preto začne ničiť izoláciu strechy, ktorou si chce vystlať hniezdo. Je to majster šplhania, takže nie je pre ňu ťažké dostať sa do podkrovia. Na to, aby sa dostala dovnútra, jej naozaj stačí malá škvíra.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto chyba pri varení robí párky škodlivými. Slováci to stále robia

Kuny však často neobývajú len vaše podkrovie. Milujú rozmanitosť, a preto budú žiť vo vašom dome a zároveň u niekoľkých ďalších susedov. Neradujte sa preto predčasne, ak ju niekoľko dní nebudete počuť. Môže sa vrátiť.

Zaútočte na jej uši a nos

Ako sa zbaviť nevítaného hosťa? Existuje niekoľko spôsobov, väčšina z nich je notoricky známa. Keďže kuny majú veľmi dobrý sluch, neznášajú hlasné zvuky. To využívajú rôzne ultrazvukové plašiče, ktoré môžu dokonca pravidelne meniť frekvencie, aby si kuna na nepríjemný zvuk nezvykla. Neuspokojíte ich však, ak im počas dňa, keď chcú spať, pustíte nahlas rádio.

Keďže majú aj výborný čuch, môžete si kúpiť rôzne odpudzujúce spreje, vonné tyčinky, granule a spreje, ktoré ich odohnajú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Špeciálny spôsob a kmeň stromu odstránite ľahko a rýchlo. Vedeli ste to?

Z iného súdka sú potom pasce s poklopom, do ktorých môžete svojho nepozvaného nájomníka nalákať na návnadu. A ak sa vám pasca podarí, mali by ste ho odviezť najlepšie niekoľko desiatok kilometrov ďaleko, aby sa nevrátil.

Samozrejme, musíte skontrolovať a utesniť všetky otvory, cez ktoré sa k vám môže zviera vkrádať. Môžete na to použiť aj drôtené pletivo, ktoré je jednou z mála vecí, ktoré kuny nemajú rady.

Odháňajte ich svetlom

Novinkou pri vyháňaní kún sú však svetelné strašiaky. Na kuny sa zameria neznesiteľne ostré svetlo, ktorému sa budú snažiť za každú cenu vyhnúť. Ak sa však toto svetlo skombinuje so snímačom pohybu, kuna nemá šancu. Hneď ako sa pohne, senzor sa aktivuje, zameria sa na zdroj pohybu a oslepí ju. V kombinácii s ultrazvukovými tónmi nemôže žiadne zviera takýto cirkus dlho prežiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *