Rozkývané koliesko na nákupnom vozíku je trik obchodníkov. Toto je účel

nakupny vozik

Pri každodennom nakupovaní často nepremýšľame o tom, koľko prvkov ovplyvňuje naše rozhodnutia. Bez dlhšieho premýšľania siahneme po nákupnom vozíku, vložíme doň všetko, čo si myslíme, že potrebujeme, a potom sa prekvapene pozrieme na účtenku. A to všetko kvôli niečomu takému nenápadnému, ako je koliesko nákupného vozíka.

Niektoré predmety, ktoré sa zdajú byť triviálne, sú navrhnuté tak, aby nám uľahčili život. To je aj prípad nákupných vozíkov, ktoré – hoci sú často zdrojom frustrácie – predstavujú najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob, ako urobiť veľký nákup. Nákupné vozíky sa často trasú zo strany na stranu, čo vyvoláva dojem, že sa čoskoro rozpadnú. Vôbec to nie je tým, že by sa o ne obchodné reťazce nestarali. Dôvod masového výskytu nestabilných koliesok je úplne iný.

Prečo sú kolieska vozíkov problematické?

Určite ste sa už viackrát čudovali, prečo pri rýchlejšom pohybe s kočíkom začne vydávať hluk a jedno z koliesok sa zdá byť pokazené. V dôsledku toho je ťažké plynulo sa pohybovať medzi regálmi a ostatní nakupujúci sa nepríjemne pozerajú, pretože ich ruší hluk. Prečo sa to stáva? Odpoveď je jednoduchá: koliesko nákupného vozíka má dôležitú funkciu. Ukazuje sa, že ide o zámerný postup založený na psychologických princípoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dôvod, prečo by ste nemali pred spaním chodiť do sprchy

Aký je účel kolieska nákupného vozíka?

Ide o to, aby sme sa pri nakupovaní pohybovali po obchode čo najpomalšie. Korytnačie tempo má za následok väčšie množstvo nákupov. Keď sa po obchode prechádzate, namiesto toho, aby ste ho prebehli, všimnete si viac zaujímavých výrobkov, ktoré (ak nie ste pán so silnou vôľou) nakoniec kúpite. Majitelia obchodov na tom zarábajú a vy míňate peniaze na veci, ktoré nevyhnutne nepotrebujete.

Aké sú ďalšie triky v obchode?

Koliesko nákupného vozíka nie je jediný predajný trik, na ktorý môžete pri nakupovaní naletieť. Akcie, zľavy, ponuky typu „kúp dva, tretí dostaneš zadarmo“ vás prinútia minúť viac peňazí, ako ste pôvodne plánovali. Nakupovanie, keď podľahnete šikovným trikom obchodných reťazcov, môže výrazne vyčerpať váš domáci rozpočet. Preto sa oplatí poznať psychologické triky, ktoré obchody používajú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Potraviny, ktoré by ste nemali pred prípravou umývať

Hudba hrajúca v pozadí je zvyčajne pokojná a relaxačná. Práve preto sa pri nakupovaní cítite príjemne. Každý obchod má presne navrhnutý zoznam skladieb a žiadna melódia sa nehrá náhodne.

Vôňa čerstvého pečiva je ďalším trikom – keď vstúpite do obchodu, pocítite príjemnú arómu. Väčšina ľudí hovorí, že ich prenáša späť do detstva. Práve táto príjemná asociácia spôsobuje, že ste naklonení kupovať ďalšie výrobky.

Veľká kapacita nákupného vozíka má tiež svoj význam – čím väčší vozík, tým viac vecí do neho môžete vložiť. Súčasťou psychologickej hry sú aj široké uličky. Poskytujú vám pocit pohodlia a priestoru, čo prispieva k tomu, aby ste nakupovali viac.

9 Replies to “Rozkývané koliesko na nákupnom vozíku je trik obchodníkov. Toto je účel

  1. Mne tymto trikom nedostanú ja si doma spravím nakupny zoznam a idem si po tie veci ktoré sú v zozname a nič viac. Mam úplne na háku či sa vozík trasie alebo nie.

  2. Až na to že takto si u človeka vybudujú odpor k tomu aby chodil do veľkých supermarketov.

    U mňa dosiahnu len jedno že sa skôr vytočím a skôr odtiaľ vypadnem ak má niečo takéto obmedzuje.

  3. Veľmi by ma zaujímalo kto odkiaľ berie táto stránka informácie keďže zdroj uvedený nieje a hlavne ako docieli obchod to že nákupny košík bude mať huciace koliesko, či zájde za výrobcov a povie mu počúvaj nedávaj tam toľko ložískek do kolieska aby hučalo ? Je to opotrebovaniu a ne vaším názorom ryham čo všetko už dnešní redaktori nevymuslia hlavne reklamy pod článkom

  4. Môžu vŕzgať,koľko chcú.Do reťazcov nechodím od doby,kedy sa u nich „neširil“ host z Wu- hanu.Všade inde ho mali,akurát ani u jedineho zahraničneho reťazca nie.U mňa majú doživotný ban.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *