Je veľmi dobré mať doma alobal, hlavne v týchto časoch

alobal

Hliníková fólia sa spája najmä s konzervovaním potravín, ale ako sa ukázalo, má oveľa viac využití. Oplatí sa mať jednu rolku v kuchynskej skrini, pretože nikdy neviete, kedy sa vám môže hodiť. Prečítajte si niekoľko neobvyklých spôsobov použitia hliníkovej fólie, ktoré vám uľahčia každodenný život.

Hliníková fólia je úžasný vynález, ktorý pomáha pri balení potravín, čistení alebo ochrane pred škodcami. Kto by si pomyslel, že tento šuštiaci papier dokáže v našej domácnosti zmeniť tak veľa. Nestojí veľa a dokáže zázraky. Ako ho využiť v každodennom živote? To vám už prezradíme!

Prečo sa oplatí mať doma rolku alobalu?

Využitie fólie sa oplatí rozdeliť do niekoľkých kategórií. Prvou je čistenie, pretože ako sa ukázalo, existuje niekoľko povrchov, ktoré sa dajú vyčistiť kúskom tohto materiálu. Začnime grilovacím roštom, ktorý sa oplatí pripraviť pred nadchádzajúcou sezónou. Najlepšie je ho trochu zohriať, aby mali nečistoty šancu zmäknúť, a potom rošt potrieť guľôčkou fólie. Bude pôsobiť ako drhnutie a odstráni z roštu prebytočné nečistoty.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V obchode si ich Slováci nevšímajú. Vyčistia vám črevá a brucho bude miznúť

Podobne je dobré použiť fóliu na odstránenie nečistôt a pripálených potravín z hrncov v kuchyni. Hliníková fólia sa po rozdrvení stáva ostrou ako drôtená špongia, takže skvele odstraňuje mastnotu a špinu. Existuje aj trik na čistenie strieborného príboru od zvyškov. Stačí vyložiť panvicu fóliou, potom do nej vhodiť príbor, zalejeme ho vodou a pridáme polievkovú lyžicu jedlej sódy. Pri zahrievaní dôjde k chemickej reakcii, ktorá pomôže odstrániť tmavý povlak.

Na čo ešte môžete použiť hliníkovú fóliu?

Keď máte chuť prerobiť si izbu, je nevyhnutné chrániť podlahu pred poškriabaním. Na to potrebujete kúsok fólie, ktorý by ste mali položiť cez každú nohu nábytku. Je dôležité položiť fóliu matnou stranou nadol, pretože je klzkejšia a bude sa ľahšie kĺzať po zemi. Ďalším miestom, ktoré môžete chrániť kúskom fólie, sú steny stanu. Bude pôsobiť ako izolácia, aby vietor a slnko nemohli zmeniť teplotu vo vnútri komory. Takisto je dobré dať si pod spací vak list fólie, ktorý vás ochráni pred chladom a vlhkom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci našli využitie umývačky. Dávajú do nej topánky

Záhradníci veria, že hliníková fólia dokáže odradiť škodcov od vašich kvetov v kvetináčoch. Stačí, ak stonky obalíte týmto materiálom, a väčšina chrobákov sa im vyhne veľkým oblúkom. Ďalším spôsobom je zavesenie nastrihaných pásov fólie na ovocné stromy, ktoré sú notoricky napadané vtákmi. Strieborná fólia bude odrážať svetlo a vtáky sa k takémuto cudziemu predmetu nepriblížia.

Posledným trikom, ktorý stojí za zmienku, je použitie fólie počas vykurovacej sezóny, keď chce každý trochu ušetriť na účtoch za kúrenie. Umiestnenie fólie za radiátory pomôže rozptýliť teplo po celej miestnosti, aby neunikalo smerom nahor. Fólia je užitočná na izoláciu okien alebo dverí, aby blokovala studený vzduch zvonku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *