Pracovník práčovne prezradil trik, ako prať, aby bolo oblečenie dlho kvalitné

pracka 1

Vložíte do práčky, nasypete prášok, pridáte zmäkčovač a nastavíte program. O hodinu neskôr je vaše oblečenie čisté. Ste si istí? Zamestnanec práčovne tvrdí, že to tak nie je. Väčšina z nás robí chybu hneď po vložení oblečenia do práčky.

Pranie je jednou z tých všedných domácich prác. Robíme ju všetci. Nie je v tom žiadna filozofia. Práčka robí všetko za nás. Stačí len vložiť oblečenie do bubna, naliať pracie prostriedky a nastaviť príslušný program. Po hodine sú tkaniny čisté a voňavé.

Ukazuje sa, že to tak nie je. Zamestnanec profesionálnej práčovne tvrdí, že bežné pranie nevyčistí oblečenie správne. Existuje spôsob, ako to obísť. Stačí ich pred vložením do bubna obrátiť naruby.

Obrátenie oblečenia naruby – trik, ktorý premení vaše oblečenie

Pracie prostriedky sú založené na veľmi silných čistiacich prostriedkoch. Možno si myslíte, že odstránia každú škvrnu. Bohužiaľ, stáva sa, že oblečenie je po vypraní jednoducho nevypraté. Je to preto, že pracie prostriedky nepreniknú do hlbších vrstiev tkaniny. Pôsobia len na vonkajší povrch. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako si s tým poradiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte guľku z alobalu a hoďte ju do prania. Ušetrí vám to veľa roboty

Jonathon Reckles je marketingovým riaditeľom siete práčovní CD One Price Cleaners. V rozhovore pre protal Life Hacker prezradil patent na čistú bielizeň. Reckles radí, aby sa oblečenie pred vložením do práčky obrátilo naruby. Práve vnútorná strana oblečenia totiž prichádza do kontaktu s potom a baktériami. Neuvedomujeme si, ako veľmi to ovplyvňuje stav našej pokožky a dokonca aj naše zdravie.

Tento trik používajte pred každým praním. Takto zabránite treniu látok, čo zabráni tomu, aby sa vaše oblečenie roztiahlo a pokrčilo. Predĺžite aj životnosť farby, pretože sa nebude tak rýchlo prať. Rozdiel si všimnete už po prvom praní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Novinka na Slovensku. Z obchodu už len tak ľahko neodídete, ak nemáte toto

Ako sa zbavím škvŕn?

Omylom ste si vyliali na košeľu kávu? Jednoduchým pretiahnutím škvrny pod tečúcou vodou ju neodstránite. Musíte siahnuť po silnejších prostriedkoch. Vhod príde jedlá sóda. Tento nenápadný prášok má bieliace, dezinfekčné a čistiace vlastnosti. Navlhčite škvrnu vodou a posypte ju malým množstvom jedlej sódy. Dôkladne ju votrite do škvrny a nechajte ju takto pôsobiť štvrť hodiny. Po 15 minútach sódu opláchnite teplou vodou. Po škvrne by už nemalo byť ani stopy. Jedlú sódu môžete nahradiť octom, citrónovou šťavou alebo kyselinou citrónovou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *