Žiadne fitko. Stačí vám denne urobiť toľkoto krokov a ste vo forme

chodza

Chcete schudnúť pár kíl? Na 70 % úspechu sa podieľa strava. Zvyšných 30 percent tvorí fyzická aktivita. To však neznamená, že sa musíte potiť v posilňovni. Stačí dlhá prechádzka. Koľko kalórií spálite pri chôdzi? Vysvetľujeme.

Január je časom na plnenie novoročných predsavzatí. V prvých januárových týždňoch bývajú posilňovne veľmi preplnené. Veď jedným z najobľúbenejších predsavzatí je schudnúť niekoľko kilogramov. Kľúčom k úspechu je kalorický deficit v kombinácii s pravidelnou fyzickou aktivitou. To však neznamená, že sa do silového tréningu musíte nútiť. Posilňovňa nie je jediným riešením. Začnite chôdzou. Pri chôdzi spálite viac kalórií, ako si možno myslíte.

Koľko kalórií spálite pri chôdzi?

Duševná práca si vôbec nevyžaduje, aby sme sa hýbali. To však neznamená, že potom nie sme unavení. Práve naopak. Po ôsmich hodinách nepretržitej duševnej práce sme unavení viac ako pri fyzickej práci. Mnohí z nás nemajú silu ani motiváciu na pohyb, čo sa podpisuje na našom zdraví.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uteráky budú mäkké a nadýchané, dokonca ani v kúpeľoch také nie sú. Namiesto prášku používam niečo lepšie

Sedavý spôsob života si skôr či neskôr vyberie svoju daň. Vo veku 60 rokov môžeme zabudnúť na aktívny dôchodok. Kostrový, svalový, nervový a imunitný systém nebudú fungovať tak, ako by mali. Pohyb nám bude robiť veľké ťažkosti, čo však nie je cieľom. Fyzickú aktivitu by sme mali vnímať ako investíciu do zdravia.

Mnohí ľudia otvorene priznávajú, že nemajú radi šport. Na tom nie je nič zlé. Nie každý je fanúšikom behu alebo tlakovania na hrazde. Napriek tomu je dôležité sa hýbať. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa pri cvičení neradi unavia, začnite chodiť. Chôdza je tiež pohyb. Takto si posilníte kostrový, obehový a imunitný systém a spálite pritom nejaké kalórie. Osoba s hmotnosťou 80 kg spáli po prejdení 1,5 km približne 100 kcal. Čím menej vážite, tým menej spálite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž to pije pred každým jedlom. Prestalo ho nadúvať a schudol 6kg

Ako dlho chodiť, aby ste spálili kalórie?

Uvedený príklad sa týka chôdze miernym tempom. Veľa závisí od povrchu, po ktorom chodíte. Pri svižnej chôdzi do kopca spálite za hodinu až 430 kcal. Ak nie ste fanúšikom intenzívnej fyzickej aktivity, ale chcete sa začať hýbať, zvoľte kratšie prechádzky. Postupne zvyšujte vzdialenosť a intenzitu chôdze. Denne urobte nie menej ako 10 000 krokov. V kombinácii so zdravou stravou v krátkom čase zhodíte niekoľko nadbytočných kilogramov a posilníte svoje telo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *