Jediná tlačidlo na práčke a ušetríte až 50%. Inštalatér prezradil ako na to

pranie

Mnohí z nás sa v súčasnosti snažia ušetriť. Okrem iného sa to dá dosiahnuť aj pri praní bielizne. Nesprávne používanie práčky vedie k jej rýchlejšiemu opotrebovaniu a tiež k zbytočnému plytvaniu energiou. Preto je dôležité prať len vtedy, keď je to naozaj nevyhnutné. Tu je niekoľko tipov, ako prať správne a úsporne.

Šetrite peniaze pri praní

Pranie bielizne pri nižšej teplote môže pomôcť ušetriť elektrickú energiu. Uteráky, osušky a posteľnú bielizeň možno bez problémov prať pri teplote 40 °C, hoci výrobcovia často odporúčajú vyššiu teplotu. Ľahko znečistené oblečenie potom môžete prať pri 30 °C namiesto odporúčaných 40 °C. Tieto malé teplotné rozdiely môžu znížiť spotrebu elektrickej energie až o 50 %.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste na banánoch žltý povlak? Povieme vám, čo s ním

Ak je vaše oblečenie silne znečistené, nezabudnite pred praním použiť odstraňovač škvŕn. Možnosťou je oblečenie pred praním namočiť. Vysokú teplotu používajte len vtedy, keď chcete vyčistiť vnútro práčky alebo prať niečo, čo sa nedá prať pri nižšej teplote.

Nepreháňajte to s pracím gélom

Použitie väčšieho množstva pracieho gélu alebo prášku bude mať za následok dlhší cyklus práčky. Je potrebné dlhšie namáčanie a odstreďovanie. Tieto dodatočné kroky predlžujú čas prania a spotrebu elektrickej energie. Ak sa na častiach práčky usadzuje vodný kameň, môže to znížiť účinnosť a zvýšiť spotrebu energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Ak chcete znížiť náklady na elektrickú energiu pri používaní práčky, používajte len potrebné množstvo pracieho prostriedku a práčku často udržujte čistú. Viac pracieho prostriedku v skutočnosti nezabezpečí čistejšie oblečenie.

Starajte sa o práčku, aby ste predĺžili jej životnosť

V prvom rade prijmite opatrenia na zabránenie usadzovaniu vodného kameňa. Môžete nainštalovať centrálny zmäkčovač vody, dať na filter zmäkčovaciu kazetu alebo si kúpiť prací prostriedok, ktorý zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa, a pridávať ho do každého prania. Udržujte v čistote aj zásuvku na prací prostriedok a vnútro práčky, pretože nefunkčná práčka potrebuje na svoju prevádzku viac energie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *