Jedzte jednu uhorku denne toto sa začne diať s vašim telom

uhorka

Uhorky sú našimi zelenými spojencami v boji proti mnohým chorobám. Ako vysvetľuje doktor Marek Skoczylas, lekár s dlhoročnými skúsenosťami, stačí zjesť jednu uhorku denne, aby sme predišli rôznym chorobám a podporili správne fungovanie nášho organizmu. Odborník tiež upozornil na niekoľko skupín ľudí, ktorí by mali dbať najmä na to, aby uhorky boli pravidelnou súčasťou ich každodenného jedálnička.

Doktor Marek Skoczylas je absolventom Lekárskej akadémie v Lubline, ktorú ukončil v roku 2006. Odvtedy získal množstvo skúseností v rôznych oblastiach medicíny, ako je fytofarmakológia, toxikológia potravín a liečba chronických ochorení. Lekár je aktívny aj na sociálnych sieťach, kde spravuje profily, na ktorých sa delí o svoje poznatky o zdravom životnom štýle. Na YouTube zverejňuje videá, v ktorých vysvetľuje, ako zdravá strava ovplyvňuje náš organizmus. V jednom z nich venoval pozornosť uhorkám a ich zdraviu prospešným vlastnostiam. Kto z nás by sa o ne mal obzvlášť zaujímať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počuli ste o tejto káva? Je najzdravšia a nejmenej dráždi žalúdok

Sú uhorky zdravé?

Doktor Skoczylas zdôraznil, že existujú skupiny ľudí, ktoré by mali uhorkám venovať osobitnú pozornosť. Pravidelná konzumácia tejto zeleniny im môže pomôcť v boji proti rôznym chorobám. Lekár zdôraznil, že uhorky by mali byť pravidelnou súčasťou jedálnička ľudí, ktorí trpia problémami s kĺbmi. Zdôraznil, že vedecké štúdie preukázali liečivé účinky výťažkov z uhoriek pri stredne ťažkej osteoartróze.

Doktor Skoczylas tiež zdôraznil, že konzumácia uhoriek môže pomôcť ľuďom trpiacim zápchou. Ako vysvetlil, uhorky sa skladajú prevažne z vody, ktorá pomáha regulovať pohyb čriev bez potreby syntetických liekov.

Uhorky sú bomba zdravia

Uhorky sú tiež dobrým zdrojom betakaroténu, a teda vitamínu A. Doktor Skoczylas uvádza vedecké štúdie, ktoré preukázali, že pravidelná konzumácia tejto látky znižuje riziko úmrtia z akejkoľvek príčiny a predlžuje život človeka. Okrem toho lekár vysvetľuje, že uhorky zohrávajú dôležitú úlohu v prevencii rakoviny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Detoxikuje telo a zlepšuje trávenie. Cenný zdroj vitamínov nesprávne končí v koši

Uhorky obsahujú látku nazývanú cucurbitacin B. Túto látku môžeme nájsť napríklad v tekvicových semienkach. Ako sa ukázalo, táto prírodná látka má skutočne špecifickú afinitu k potláčaniu rakovinových buniek, od rakoviny prostaty až po rakovinu prsníka a práve rakovinu hrubého čreva, vysvetľuje odborník vo videu na YouTube.

Kukubitacín B má tiež vlastnosti regulujúce inzulín, ktorý ovplyvňuje množstvo glukózy v krvi. To je dôležité najmä pre ľudí s cukrovkou typu 2. Doktor Skoczylas dodáva, že 150 gramov uhoriek poskytuje približne 200 miligramov draslíka. Vysvetľuje, že jednorazový príjem tohto množstva draslíka má veľmi pozitívny vplyv na náš organizmus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *