Kaliňák sa stretol s americkým veľvyslancom a toto mu odkázal o Ukrajine

minister obrany robert kalinak

Bývalý minister vnútra a dnes minister obrany Robert Kaliňák sa stretol s americkým veľvyslancom Ranom, kde s ním hovoril zahraničnej a obrannej politike.

„Slovenská zahraničná a obranná politika zažívala zlyhanie za zlyhaním a Slováci už ďalej nemôžu platiť za chyby svojich predstaviteľov.

Pomedzi najväčšie zlyhania jednoznačne patrí nešťastne naformulovaná dohoda o obrannej spolupráci (DCA) a trestuhodné rozdanie pre Slovensko nevyhnutne potrebnej vojenskej techniky a munície.“ napísal Kaliňák na sociálnej sieti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! V týchto potravinách našli červíky, okamžite ich vyhoďte

Kaliňák si váži dobré vzťahy s USA, ale jasne povedal, že „…si vážime dobrých vzťahov so západnými partnermi, ale nie sme ako predošlé servilné vlády!“

Kaliňák nepošle na Ukrajinu už ani náboj

„Stanovisko proslovenskej vlády znie jasne – na Ukrajinu nepôjde už ani len náboj a obrannú dohodu bude treba vážne upraviť. Som vďačný za konštruktívny rozhovor a spoluprácu, ale len takú, ktorá je obojstranne výhodná!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maximálne toľkoto sekúnd by ste mali sedieť na veľkej potrebe

Najviac ma potešilo, že obidve strany si myslia, že dialóg je to čo nás posunie ďalej.“ dodal na sociálnej sieti minister obrany Robert Kaliňák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *