Každé ráno požujte dva klinčeky a takto sa vám poďakuje telo

klinceky

Klinčekovník, stálezelený strom, ktorý rastie v Ázii a Južnej Amerike. Na tejto rastline nájdete nerozvinuté kvetné púčiky, ktoré sú tu známe ako klinčeky. Je to zázračné korenie, ktorého použitie sa cení nielen v kuchyni a kedysi sa vyvažovalo zlatom. Ak sa ho rozhodnete používať denne, vaše telo to ocení.

Prírodné analgetikum

Vďaka obsahu aktívneho oleja pôsobí klinček nielen antibakteriálne, ale pomáha aj pri bolesti. Je známy ako nenahraditeľný pomocník najmä pri bolestiach zubov. Štúdia z roku 2006 vykonaná na 73 dospelých osobách uvádza, že pri použití gélu s obsahom klinčekov sa dosiahnu podobné účinky ako pri lokálnom anestetiku benzokaíne. Pomôcť môže aj samotný klinček, ktorý priložíte na boľavé miesto v ústach.

Zastavte zápal

Využijete aj jeho protizápalové účinky. Toto korenie môžete používať pri každodennej starostlivosti o zuby. Možno ho poznáte zo zubných pást, ktoré neobsahujú fluorid. Pomôcť môže aj jeho cmúľanie alebo žuvanie. Ak si dáte do úst 2 klinčeky a budete ich žuť, zabezpečíte si nielen svieži dych, ale zbavíte sa aj nebezpečných baktérií, ktoré ohrozujú vaše ústa a telo. Ale pozor, klinčeky nemusíte prehĺtať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia papiera na pečenie, ktorú výrobcovia radšej taja

Vyriešte akné prirodzeným spôsobom

Ak vás trápi akné, určite oceníte používanie klinčekového oleja na ošetrenie problematickej pleti. Olej vašu pokožku nevysuší, ale zameria sa priamo na zápal. Ďalšou výhodou je príjemná aromatická vôňa.

Zbavte sa celulitídy

Dokonalého pomocníka v boji proti celulitíde si môžete vytvoriť aj doma. Môžete to urobiť zmiešaním škorice, ktorá preukázateľne zahrieva a prekrvuje, a klinčekov, ktoré pomáhajú regenerovať unavené svaly. Vytvorte si s nami hrejivý balzam. Ale pozor, ak chcete jeho účinok využiť naplno, musíte mazanie spojiť s fyzickou aktivitou, ktorá rozhýbe celý lymfatický systém.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Balzam na celulitídu a namáhané svaly

  • 1 polievková lyžica mletého klinčeka
  • 1 polievková lyžica škorice
  • 2 polievkové lyžice strúhaného alebo mletého zázvoru
  • 0,5 litra alkoholu (60 %)
  • Prísady vložte do nádoby a zalejte alkoholom. Nechajte macerovať najmenej 3 týždne. Každý deň zmes dôkladne premiešajte alebo pretrepte, ak ju skladujete v uzatvárateľnej nádobe. Nakoniec preceďte pred plátnom, nalejte do sklenenej nádoby a použite pred fyzickou aktivitou alebo na premazanie unavených svalov.

Prístup nie je povolený osobám mladším ako 12 rokov

Hoci sa klinčeky považujú za malý zázrak a oplatí sa ich mať doma, pri konzumácii veľkého množstva môžu byť toxické. Preto je najlepšie vyhnúť sa jeho používaniu u detí mladších ako 12 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *