Keď uvidíte toto, nikdy nevyhodíte šupky z pomarančov

pomaranc

Zvyčajne končia v koši, čo je vážna chyba. Šupky z grapefruitov, pomarančov a iných citrusových plodov sa môžu v domácnosti veľmi hodiť. Tu je návod, ako z nich vyrobiť univerzálny čistiaci prostriedok.

Domáce čistiace prostriedky sú lacné a rovnako účinné ako tie z obchodu. Ich výhodou je, že sú úplne prírodné, a teda bezpečné pre ľudí a životné prostredie. Mnohé z nich si môžete vyrobiť takmer zadarmo z produktov, ktoré bežne považujete za odpad. To je okrem iného prípad šupiek z citrusových plodov. Poradíme vám, ako si z nich môžete vyrobiť jednoduchý čistiaci prostriedok na rôzne povrchy.

Ako využijete citrusové šupky?

Citrusové šupky majú mnoho užitočných vlastností. Môžete použiť zvyšky z pomarančov a grapefruitov, ako aj z citrónov alebo limetiek. Všetky obsahujú veľa kyselín, ktoré sú účinné pri odstraňovaní nečistôt a usadenín vodného kameňa. Príprava čistiacich prostriedkov z nich je veľmi jednoduchá. Navyše majú tieto odvarky veľmi príjemnú ovocnú vôňu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Ako vyrobiť čistiacu kvapalinu z ovocných kôry?

Príprava univerzálneho čistiaceho prostriedku je naozaj veľmi jednoduchá. Zmiešajte teplú vodu s 5 lyžicami cukru. Zmesou zalejte rozdrvené citrusové šupky. Všetko vložte do fľaše alebo pohára so skrutkovacím uzáverom. Nezabudnite nádobu uzavrieť tak, aby mohol uniknúť vzduch (uzáver úplne neutiahnite). Zmes nechajte na tmavom mieste 6 týždňov.

Počas tohto obdobia prípravok denne pretrepte a nádobu otvorte, aby mohol uniknúť prebytočný plyn. Po uplynutí stanoveného času budete mať v nádobe čistiaci koncentrát. Prefiltrujte ho a prelejte do menších fliaš. Vždy ho používajte zriedený. Pomery upravte podľa svojich potrieb. Silu prípravku je vždy najlepšie vyskúšať na mieste s nízkou viditeľnosťou, aby ste nepoškodili vybavenie domácnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Ako inak môžete použiť citrusové šupky?

Už viete, ako si z ovocných šupiek vyrobiť čistiaci prostriedok. Nie je to však jediný spôsob, ako ich použiť pri čistení. Existujú 3 ďalšie patenty na využitie kuchynského odpadu.

  • Citrusové šupky použite na drhnutie usadenín v sprche alebo na povrchu vodovodných kohútikov. Všetky nečistoty zmiznú a armatúry sa budú krásne lesknúť.
  • Šupky použite na odstraňovanie vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice. Vložte ich do spotrebiča a posypte soľou. Potom pridajte niekoľko kociek ľadu. Keď sa ľad rozpustí, spotrebič zmesou prepláchnite. Všetok vodný kameň by sa mal bez najmenších problémov odstrániť z povrchu.
  • Šupky vložte do koša na príbory v umývačke riadu. Zabránia vzniku škvŕn na vašom riade a dodajú mu krásny lesk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *