Kolíkovej dieťa už v škôlke vedelo, že je v poriadku, keď dievča zistí, že je chlapcom

kolikova

Politička Mária Kolíková je známa svojimi liberálnymi názormi a podporou LGBTI komunity na Slovensku.

A tak viedla aj svoje deti. Jej dcéra už dnes vie, že je normálne, ak sa niekto narodí ako dievča a po čase zistí, že je chlapec.

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková bola v rozhovore pre portál Refresher, kde hovorila na aktuálne témy. Päť dní po tragickej streľbe pred LGBTI barom, kde bol zabitý muž a nebinárna osoba Juraj má Kolíková ako matka veľké obavy, pretože jej dcéra jej opýtala, či ak raz bude patriť do LGBTI komunity, či aj ona bude zabitá.

Podľa Kolíkovej je vražda muža a nebinárnej osoby Juraja útok na našu celú spoločnosť a na hodnoty nás všetkých.

Kolíková tvrdí, že sú politici, ktorí by sa radšej nemali vyjadrovať k násilnej vražde, keď sa nedokážu ospravedlniť za svoje staršie kritické vyjadrenia na LGBTI komunitu. „Slová vedú k takýmto násilným trestným činom,“ píše portál Refresher.sk

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozumní ľudia vedia, prečo si dávať pred spaním bobkový list pod vankúš

Poslankyňa hovorila pre portál aj o novele zákona, ktorú chystajú v parlamente a má pomôcť LGBTI ľuďom „Rieši majetkové vzťahy, vzťahy po úmrtí, prístup k zdravotnej dokumentácii. Sú to úplne bežné veci. Myslím si, že by to bol dobrý prvý krok a bolo by veľkou chybou, keby to bol posledný krok. Z tohto pohľadu rozumiem ľuďom z queer komunity, ktorí sa boja, že sa uspokojíme s týmto a ďalej nič nebude,“ dodala však, že to neznamená, že sa s týmto prvým krokom máme uspokojiť a nebolo by to podľa nej ani správne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Kolíková tvrdí, že európsky štandard je, keď dve matky alebo dvaja otcovia vychovávajú deti a mali by sme tam chcieť patriť „…a to, čo je kľúčové pre výchovu detí je predsa to, aby mali doma lásku..“ hovorila Kolíková s tým, že aj v Bibliu zle vykladajú niektorí predstavitelia cirkvi a keby tu bol s nami Ježiš, určite by šiel s nimi na LGBTI pochod.

V Biblii sa totiž píše, že ak muž s mužom alebo žena so ženou žijú v lásku, mali by žiť v hriechu, čo je podľa Kolíkovej len zle vysvetlené a nechcel by to podľa nej ani Ježiš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *