Nemci vymrú a ich krajinu zdedia migranti, teší sa novinár v nemeckých novinách

87077386 87077385

Nedávny článok novinára iránskeho pôvodu Behzada Karima Khaniho v nemeckom denníku Berliner Zeitung vyvolal polemiku, keď oslavoval skutočnosť, že etnickí Nemci vymierajú a ich krajinu dedia prisťahovalci. Článok bol napísaný v reakcii na nedávne silvestrovské nepokoje v Nemecku, najmä v meste Berlín.

Počas silvestrovskej noci stovky mladých mužov spôsobili rozsiahle škody a zranenia na verejnom aj súkromnom majetku, ako aj na polícii a hasičoch. Videozáznamy chaosu, ktorý niektorí označili za podobný anarchii, sa vo veľkom rozsahu zdieľali na sociálnych sieťach.

V reakcii na výtržnosti bolo zatknutých 145 osôb, pričom 100 z nich nemalo nemecké občianstvo. Zo 45 páchateľov s nemeckým občianstvom mala štvrtina z nich dvojité občianstvo. Najmenej 111 zo 145 zatknutých boli migranti alebo ich potomkovia.

V súvislosti s týmito udalosťami sa vyjadrili orgány a policajní predstavitelia, pričom odborový predák polície Rainer Wendt uviedol, že medzi výtržníkmi boli neprimerane zastúpené skupiny prisťahovalcov a že polícia musí dôkladne analyzovať a pomenovať príčiny nepokojov.

Situáciu kritizoval aj súčasný minister zdravotníctva Karl Lauterbach, ktorý najprv výtržníkom pohrozil odobratím povolenia na pobyt a neskôr tweet vymazal. Bývalý minister zdravotníctva Jens Spahn tiež kritizoval zlyhanie multikultúrneho projektu a uviedol: „Ide o neregulovanú migráciu, neúspešnú integráciu a nedostatok rešpektu voči štátu, nie o ohňostroj.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka si dáva toaletný papier do chladničky. Začnete to robiť aj vy

Debata však nabrala iný smer, keď bol v denníku Berliner Zeitung uverejnený článok Behzada Karima Khaniho. Iránsko-nemecký novinár vo svojom článku oslavoval skutočnosť, že etnickí Nemci vymierajú a ich krajinu zdedili prisťahovalci. Tvrdil, že nepokoje sú prirodzeným dôsledkom demografických zmien a že diskusiu okolo nepokojov uniesol rasizmus.

Článok vyvolal rozruch medzi mnohými Nemcami, pričom niektorí obvinili novinára, že obhajuje výmenu nemeckého obyvateľstva. Znovu tiež rozprúdil diskusiu o integrácii prisťahovalcov a zlyhaní multikultúrneho projektu v Nemecku.

Autor v pomerne chaoticky ladenom texte uviedol, že posilvestrovské debaty o mladých mužoch cudzieho pôvodu sú živené nemeckým historickým rasizmom.

„Sme tu – nielen pre vaše penzijné fondy, ale aj preto, že sa postaráme o to, aby sa árijská nočná mora v tejto krajine nikdy nestala realitou,“ napísal s odkazom na éru nacizmu a Nemecko už v úvode článku označil za štát, ktorý vždy obviňuje iných.

Khani tvrdí, že za tým, prečo sa počas Silvestra páchatelia vzbúrili, treba hľadať nedôveru, ktorú pociťujú v Nemecku, a dodáva, že ich správanie to nemusí ospravedlňovať, no vysvetľuje ho.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sú tento rok najdrahšie mestá na svete. Boli ste tam?

„Myslím si, že teraz sme v bode, keď sa máme úprimne pozrieť na situáciu. Začnime jednoduchým vyhlásením, že my – migranti, cudzinci, ľudia s… nazvite nás, ako chcete – len tak ľahko neodídeme. A ani vy, milí etnickí Nemci, hoci demograficky určite odchádzate preč. Vymierate a vaša krajina potrebuje približne 400-tisíc nových pracovníkov (každý rok) počas nasledujúcich 15 rokov, čo je asi milión imigrantov ročne. My migranti zrejme zdedíme túto krajinu. Takže by sme tu mohli hrať o čas, ktorý nemáte,“ skonštatoval.

„Možno by sme si mali uvedomiť, že ak začnete svetovú vojnu za myšlienku rasovej čistoty, možno budete nútení stať sa imigračnou krajinou po jej porážke,“ smeje sa Nemcom.

Autor teda paradoxne sám rozvíja a podporuje teóriu veľkej výmeny obyvateľstva, ktorá je v mienkotvorných médiách označovaná za konšpiračnú. Pripomeňme, že podľa minuloročných údajov má migračný pôvod viac ako štvrtina ľudí v Nemecku, presnejšie 27,2 percenta. Nemci sa teda zrejme stanú menšinou vo vlastnom štáte už v priebehu nasledujúcich desaťročí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *