Koniec vojny? Vôbec! Rusi presúvajú obrovskú techniku a pripravujú sa na niečo veľké!

1 120

Rusko tajne presunulo vyše 70 rakiet protivzdušnej obrany z Bieloruska na svoje územie, čo vyvolalo obavy z ďalšej eskalácie vojny na Ukrajine. Informoval o tom britský web The Mirror.

Zo strany Moskvy môže ísť o preventívne opatrenie založené na obavách z prípadnej odvety Kyjeva za utorkové bombardovanie ukrajinských miest. Experti sa tiež obávajú toho, že sa Kremeľ chystá použiť takzvanú špinavú bombu.

„Nech už má Rusko v úmysle čokoľvek, dosť možno očakáva ukrajinskú odvetu na svojej vlastnej pôde. Hovorí sa ale aj o použití špinavej bomby,“ povedal pre The Mirror nemenovaný ruský expert. Takzvaná špinavá bomba je zbraň, ktorá po explózii spôsobí lokálne rádioaktívne zamorenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Moskva od 9. do 13. novembra vykonala okolo 20 veľkých vojenských transportných letov, ktorých trasa viedla z Bieloruska na vojenské letisko v západnom a južnom Rusku.

Má ísť o protivzdušné systémy typu S-300 a S-400, celkovo asi o 70 až 100 rakiet. Masívne ruské bombardovanie ukrajinských miest sa potom odohralo 15. novembra.

Kroky Kremľa okrem iného naznačujú ruské obavy z neschopnosti čeliť ukrajinskému protiútoku na juhu aj severovýchode krajiny.

Napríklad pred týždňom Ukrajinci oslávili obrovský triumf, keď oslobodili Cherson. Ten bol prvým a dlhým časom jediným väčším ukrajinským mestom, ktoré sa okupantom počas invázie podarilo obsadiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Ukrajinci tiež referujú o obrovských ruských vojenských stratách. Podľa ukrajinského generálneho štábu Rusi od začiatku invázie prišli o viac ako 83-tisíc vojakov. K tomu stratili 2 885 tankov, 5 815 ďalších obrnených vozidiel, 4 368 transportných vozidiel, 2 260 delostreleckých systémov, 261 vrtuľníkov, 278 lietadiel, 1 536 bezpilotných lietadiel a obrovské množstvo kusov ďalšej vojenskej techniky.

Moskva svoje ani ukrajinské straty dlhodobo nezverejňuje. Treba však podotknúť, že aj tie ukrajinské budú nepochybne značné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *