• 20 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Koniec vojny? Vôbec! Rusi presúvajú obrovskú techniku a pripravujú sa na niečo veľké!

Koniec vojny? Vôbec! Rusi presúvajú obrovskú techniku a pripravujú sa na niečo veľké!

Rusko tajne presunulo vyše 70 rakiet protivzdušnej obrany z Bieloruska na svoje územie, čo vyvolalo obavy z ďalšej eskalácie vojny na Ukrajine. Informoval o tom britský web The Mirror.

Zo strany Moskvy môže ísť o preventívne opatrenie založené na obavách z prípadnej odvety Kyjeva za utorkové bombardovanie ukrajinských miest. Experti sa tiež obávajú toho, že sa Kremeľ chystá použiť takzvanú špinavú bombu.

„Nech už má Rusko v úmysle čokoľvek, dosť možno očakáva ukrajinskú odvetu na svojej vlastnej pôde. Hovorí sa ale aj o použití špinavej bomby,“ povedal pre The Mirror nemenovaný ruský expert. Takzvaná špinavá bomba je zbraň, ktorá po explózii spôsobí lokálne rádioaktívne zamorenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Moskva od 9. do 13. novembra vykonala okolo 20 veľkých vojenských transportných letov, ktorých trasa viedla z Bieloruska na vojenské letisko v západnom a južnom Rusku.

Má ísť o protivzdušné systémy typu S-300 a S-400, celkovo asi o 70 až 100 rakiet. Masívne ruské bombardovanie ukrajinských miest sa potom odohralo 15. novembra.

Kroky Kremľa okrem iného naznačujú ruské obavy z neschopnosti čeliť ukrajinskému protiútoku na juhu aj severovýchode krajiny.

Napríklad pred týždňom Ukrajinci oslávili obrovský triumf, keď oslobodili Cherson. Ten bol prvým a dlhým časom jediným väčším ukrajinským mestom, ktoré sa okupantom počas invázie podarilo obsadiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Ukrajinci tiež referujú o obrovských ruských vojenských stratách. Podľa ukrajinského generálneho štábu Rusi od začiatku invázie prišli o viac ako 83-tisíc vojakov. K tomu stratili 2 885 tankov, 5 815 ďalších obrnených vozidiel, 4 368 transportných vozidiel, 2 260 delostreleckých systémov, 261 vrtuľníkov, 278 lietadiel, 1 536 bezpilotných lietadiel a obrovské množstvo kusov ďalšej vojenskej techniky.

Moskva svoje ani ukrajinské straty dlhodobo nezverejňuje. Treba však podotknúť, že aj tie ukrajinské budú nepochybne značné.

Podobné články

Vytvorte si toto doma z alobalu a ušetríte stovky ročne na kúrení

Vytvorte si toto doma z alobalu…

Tohtoročná vykurovacia sezóna nebude patriť k…
Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch. Špina, hmyz aj salmonela v mäse

Toto predávali Slovákom v známych reťazcoch.…

V posledných týždňoch zasiahli štátni potravinoví…
Ak zjete toto jedlo pred spaním, veľmi ťažko zaspíte

Ak zjete toto jedlo pred spaním,…

Predpokladá sa, že posledné jedlo by…
Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché. Tento trik odstráni šmuhy za pár sekúnd

Čistenie okien nebolo nikdy také jednoduché.…

Čistenie okien nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *