Kým v Moskve oslavujú, rakety dopadajú na Kyjev

utok 1

Rusko v utorok v skorých ranných hodinách uskutočnilo veľký raketový útok na ciele v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev, tvrdí vojenská správa mesta.

Štyri ruské strategické bombardéry Tu-95 vypálili približne 15 rakiet z oblasti Kaspického mora, napísal na Telegrame šéf vojenskej správy Sergej Popko.

Použité strely boli údajne strely Kh-101 odpaľované zo vzduchu, uviedol.

Raketový útok nasledoval po pondelkovom útoku ruských bezpilotných lietadiel, pri ktorom bol nasadený „rekordný počet“ bezpilotných lietadiel s cieľom „odhaliť a vyčerpať protivzdušnú obranu Kyjeva“, uviedol Popko.

Veliteľ tvrdil, že všetky ruské rakety boli zostrelené a v dôsledku úderu nedošlo k žiadnym obetiam ani výrazným škodám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší brutálny útok medveďa v Detve. Muži majú poranené tváre aj končatiny

Kyjevský starosta Vitalij Kličko na Telegrame napísal, že úlomky rakety mohli dopadnúť na obytnú budovu na juhozápade hlavného mesta, ale nespôsobili žiadne zranenia ani vážne škody.

Ruské ministerstvo obrany sa k nočnému zásahu zatiaľ nevyjadrilo. Pri hlásení podobných operácií v minulosti ministerstvo zvyčajne trvá na tom, že jeho rakety zasiahli určené ciele.

Moskva začala rozsiahlu raketovú kampaň na Ukrajine v októbri minulého roka po tom, ako obvinila Kyjev z používania „teroristickej taktiky“ a útokov na ruskú infraštruktúru vrátane strategického Krymského mosta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Odvtedy sa uskutočnilo množstvo rozsiahlych raketových útokov, ktoré zahŕňali rôzne typy striel a kamikadze dronov, na ukrajinské vojenské zariadenia a energetické zariadenia, čo viedlo k priebežným výpadkom elektrickej energie a vyčerpaniu kapacít protivzdušnej obrany krajiny.

Od začiatku marca údajne došlo k útlmu raketových útokov, ale začiatkom mája sa útoky na celej Ukrajine obnovili. Podľa Popka je to už piatykrát, čo sa tento mesiac stali terčom útokov zariadenia v Kyjeve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *