Ľudia dávajú do prania vľhčené utierky. Neuveriteľne im to pomáha

pracka 2

Ste majiteľom psa alebo mačky? Určite milujete svojho domáceho miláčika. A máte už dosť všadeprítomných chlpov, ktoré sa usadzujú na vašom čalúnení alebo oblečení. Najhoršie však je, že sa chlpy zhromažďujú v práčke a upchávajú filter. Vysvetlíme vám, ako sa ich zbaviť.

Pes je najlepší priateľ človeka. Je to verný, jedinečný a veľmi múdry tvor, ktorý nás miluje celým svojím srdcom. S mačkami je to trochu inak. Milujú rovnako ako psy, ale prejavujú to trochu iným spôsobom. Niet divu, že sa toľko ľudí rozhodne vziať si domáceho miláčika.

Je to obrovská zodpovednosť, ale zároveň je to aj obohacujúce a… veľa upratovania. Domáce zvieratá menia srsť dvakrát ročne. Chlpy sú všade a doslova všade. Väčšina z nich sa usadzuje na oblečení. Po praní sa na nich hromadia žmolky a ničia práčku. Našťastie existuje spôsob, ako to obísť. Stačí, ak do bubna vložíte jednu položku a na problém môžete zabudnúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nemáte ráno chuť jesť? Toto je 6 dôvodov a niektoré sú vážne

Namiesto zmäkčovadla plákajte s octom. Ušetrite peniaze a predĺžte životnosť práčky

Zmäkčovadlá sú kvapaliny na báze zmäkčovadiel. Vďaka nim je oblečenie po vypraní mäkké a voňavé. Bohužiaľ, nie sú bez nevýhod. Niektoré zmäkčovadlá sa dokonca „prilepia“ na tkaniny, čím sa na ne počas plákania prilepia nečistoty, napr. vlasy. Tomu sa dá predísť. Stačí nahradiť prací prostriedok… octom. Ocot zmäkčuje, bieli a dezinfikuje tkaniny, čím obnovuje ich pôvodnú farbu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Ako pripravíte toto plákanie? Zmiešajte ocot a vodu v pomere 2:1. Do zmesi pridajte niekoľko kvapiek vonného oleja, ktorý odstráni nepríjemný zápach octu. Nalejte ju do priehradky na zmäkčovač a všetky žmolky sa usadia na bubne, nie na tkaninách. Plákanie nahradí váš zmäkčovač tkanín.

Vhoďte ho do práčky. Na žmolky zabudnete

Váš domáci miláčik neustále púšťa chlpy? Ocotové plákanie nemusí stačiť. Musíte siahnuť po silnejších prostriedkoch. Čo to je? Suchý zips na srsť. Tento suchý zips je… vlhká utierka. Stačí hodiť 2-3 vlhčené utierky do bubna s oblečením a tie zachytia všetky žmolky pri praní. Ide o veľmi jednoduchý a lacný patent. Valec na oblečenie už nebude potrebný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *