Ľudia na juhu si dávajú vrecko s vodou do okna. Tento trik začnete robiť aj vy

Untitled 6

S príchodom teplých dní sa v našich domácnostiach začali objavovať muchy, tak ako každý rok. Ak chceme vetrať a nemáme v oknách sieťky proti hmyzu, nevyhneme sa im. Preto hľadáme spôsoby, ako im pobyt v našich domovoch znepríjemniť.

Ako ich odradiť od ich zvyku neustále bzučať okolo našich kuchynských liniek, okien alebo uší. Väčšina z nás však nechce postrekovať svoje domovy chemickými repelentmi. Naplnené pasce na muchy nevyzerajú veľmi lákavo a behať po byte s plácačkou na muchy je dosť sizyfovská práca.

Stavte na mince alebo alobal

Otravný hmyz dokáže svojím bzučaním a neustálymi pokusmi pristáť na našom tele pokaziť každú chvíľu, keď si chceme oddýchnuť. Krúžia okolo nás od chvíle, keď sa usadíme v tieni na terase s pohárom chladeného vína alebo limonády.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Naši južní susedia prišli na zaujímavý trik. Do okien, na verandy alebo dokonca do stajní si zavesili priehľadné plastové vrecká naplnené vodou a niekoľkými kovovými mincami. Alebo kúsky alobalu.

Útok na oči múch

Úspech tejto pomôcky závisí od záludných očí hmyzu. Oko muchy je zložitejšie ako naše ľudské oko. Každé sa skladá z 3 000 až 6 000 jednoduchých očiek. Tie sa síce nemôžu pohybovať ani zaostrovať na predmety, ale poskytujú muche komplexný mozaikový pohľad na okolitý svet. Každé jednoduché oko pridáva jeden dielik skladačky, ako pixel obrazovky, a prispieva ku kompozícii celého obrazu.

Trik s lomeným svetlom

Ak sa teda v ich zornom poli objavia vrecia s vodou a mincami, ktoré v slnečnom svetle vydávajú množstvo meniacich sa odrazov, muchy radšej odletia. Lomené svetlo, ktoré na ne dopadá z viacerých strán, ich dokonale zmätie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

A to je všetko, čo chceme. Veď tento otravný hmyz trávi väčšinu svojho života bzučaním okolo smetných nádob, výkalov a rôznych rozkladajúcich sa odpadkov. Nikto nemá záujem, aby sa potom rojili okolo jeho kuracieho sendviča, plného najrôznejších baktérií a zárodkov.

Vychutnajte si pokoj a ticho na terase

Myslíte si, že plastové vrecká naplnené vodou nebudú v oknách vášho domu vyzerať veľmi esteticky? Určite však vyskúšajte tento trik na svojich terasách a letných verandách. Jeho príprava si nevyžaduje veľa práce. A určite stojí za ten pokoj, v ktorom si môžete vychutnať šalát a možno aj grilované dobroty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *