Obrovská investícia mieri na Slovensko: Prácu by dostali stovky ľudí. Vieme kde

investicia Vaillant

Investícia vo výške 130 miliónov eur míri do Palárikova pri Nových Zámkoch a sľubuje priniesť nové pracovné príležitosti a hospodársky rast do tejto oblasti. Nemecký výrobca tepelných čerpadiel, Vaillant, má v pláne otvoriť svoju štvrtú slovenskú fabriku práve v tomto regióne. Informuje o tom RTVS

Hlavným cieľom tejto investície je výroba dielov pre tepelné čerpadlá, čo je nový a perspektívny priemyselný sektor.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Hoďte toto do práčky a výjde z nej špina za celé tie roky

Vaillant očakáva, že výroba v tejto fabrike bude zamestnávať približne 850 ľudí, čo by malo pozitívne ovplyvniť miestne hospodárstvo a znížiť nezamestnanosť v regióne.

Momentálne je zámer firmy Vaillant podrobený procesu vybavovania potrebných povolení a posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Tento krok je nevyhnutný pre začatie stavby a prevádzky novej fabriky. Očakáva sa, že tento proces bude trvať určitý čas, no ak všetko pôjde podľa plánu, výstavba by sa mohla začať už budúce leto.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Samotná investícia znamená výrazný impulz pre región Palárikova a jeho okolie. Okrem vytvorenia nových pracovných miest by táto investícia mohla prilákať ďalších podnikateľov a investorov do regiónu, čo by mohlo mať kladný efekt na miestne obyvateľstvo a ekonomiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *