Ľudia si dávajú do WC nádržky ocot. Rieši im to problémy bez chemikálii

zachpd

Pri starostlivosti o toaletu zvyčajne čistíme samotnú toaletu a jej vnútro. Nikto sa však nestará o nádržku. A niekedy môže splachovadlo odmietnuť fungovať. Zistite, ako čistiť splachovaciu nádržku.

Splachovacia nádržka je jednou z najdôležitejších častí toalety. Vďaka nej sa z nej odvádza voda a všetok odpad. Niekedy však splachovadlo prestane správne fungovať a jednoducho sa zasekne. Prečo sa to stáva? Nuž, vinníkom sú usadeniny vodného kameňa, ktoré sa hromadia na súčastiach splachovacej nádržky. Našťastie existujú domáce prostriedky, ktoré ho dokážu rýchlo odstrániť.

Ako sa zbavíte vodného kameňa z nádržky?

Kľúčovým produktom je tu ocot. Najskôr otvorte veko nádržky a zhodnoťte stupeň usadenia vodného kameňa v nádržke. Potom si pripravte roztok horúcej vody a octu (stačí pohár, ale pri veľkých nánosoch môžete naliať až pol litra). Potom vodu vypustite a octový roztok nalejte do nádržky. Počkajte niekoľko hodín. Nakoniec vezmite zubnú kefku a pri drhnutí súčastí nádržky odstráňte všetky zvyšky vodného kameňa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začínate takto chudnúť? Môže vám to urýchliť starnutie a spustiť rakovinu

Spolu s octovým roztokom môžete do nádržky vložiť aj záchodovú kocku. Zápach octu tak nebude taký výrazný a kúpeľňa bude voňať sviežo a príjemne.

Pravidelné čistenie

O splachovaciu nádržku sa treba samozrejme starať pravidelne a nielen vtedy, keď začne zlyhávať. Preto z času na čas preventívne nalejte do nádržky ocot, aby ste zjemnili usadeniny vodného kameňa. Ak nemáte radi vôňu octu, môžete ho nahradiť kyselinou citrónovou rozpustenou vo vode.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Vlastnoručne vyrobený osviežovač vzduchu zo zubnej pasty

Ďalším patentom so splachovaním je výroba vlastného osviežovača vzduchu. Kúpte si tubu zubnej pasty a urobte do nej otvory. Potom tubu stlačte tak, aby zubná pasta mohla voľne unikať cez otvory. Tubu so zubnou pastou vložte do nádoby s vodou. Prikryte ju viečkom. Pri každom spláchnutí vody do toalety sa bude uvoľňovať príjemná mätová vôňa. Takýto osviežovač je oveľa účinnejší ako špecializované toaletné výrobky na trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *