• 19 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Ľudia chcú mať krajšie oblečenie a dávajú cukor do práčky

Ľudia chcú mať krajšie oblečenie a dávajú cukor do práčky

Pri praní väčšina ľudí pravdepodobne hodí oblečenie do práčky a pridá prací prostriedok. O ďalších opatreniach zvyčajne neuvažujeme. Oplatí sa však začať sa o svoje oblečenie starať uvedomelejšie. Čo pridávate do svojej bielizne, aby bola ekologická?

ocot

Oplatí sa vykašľať na zmäkčovadlá (často spôsobujú alergie) a zvoliť si obyčajný ocot. Do priehradky vyhradenej pre zmäkčovadlo pridajte pol šálky octu a niekoľko kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja. Takto zmäkčíte tkaniny ekologickým spôsobom. Okrem toho ocot zabráni pokrčeniu vášho oblečenia a predĺži životnosť každej práčky. Ocot odstraňuje zvyšky pracieho prostriedku a má dezinfekčný účinok (zabraňuje tvorbe plesní).

glycerín

Táto zložka úspešne nahrádza zmäkčovač tkanín. Glycerín skvele zmäkčuje vodu, zabraňuje statickej elektrine a uľahčuje žehlenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci prezradili, čo sa s nami deje, keď spíme. Sú to zaujímavé veci

Ústna voda

Do priehradky na oplachovací prostriedok pridajte približne pol pohára ústnej vody. Uistite sa, že neobsahuje cukor. Pomôže vám to dezinfikovať oblečenie a tiež vám to pomôže zbaviť sa zápachu potu zo športového oblečenia.

citrónová šťava

Citrón má bieliace vlastnosti. Preto je skvelá na odstraňovanie škvŕn od trávy aj hrdze. Okrem toho zosvetľuje biele oblečenie a účinne odstraňuje žlté škvrny od potu. A navyše, vďaka nemu všetka bielizeň vonia mimoriadne sviežo.

cukor

Pridajte niekoľko čajových lyžičiek cukru priamo do práčky. Táto metóda zvýrazní peknú farbu vášho oblečenia a zabezpečí, že vaše oblečenie rýchlo nevybledne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si túto vodičku doma a nastriekajte do rohov domu. Pavúky sa už neukážu

jedlá sóda

Ide o veľmi univerzálny prostriedok. Pridajte do bielizne pol šálky jedlej sódy spolu s obľúbeným pracím prostriedkom. To pomôže sivým tkaninám získať späť svoj lesk a žlté škvrny zmiznú. Okrem toho musíte vedieť, že sóda zvyšuje účinok pracieho prostriedku a dokonale osvieži vaše oblečenie (je to ekologický dezodorant).

esenciálne oleje

Váš obľúbený olej je skvelou náhradou každého pracieho prostriedku, ktorý má zaručiť príjemnú vôňu. Pridajte niekoľko kvapiek do bielizne a uvidíte, ako vaše oblečenie nasiakne jeho vôňou.

Podobné články

Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

Pridajte do prania kocky tohto a…

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou…
Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *