Ľudia si začali dávať hrnček na kľučku dverí. Zachránilo im to majetok

Untitled 4 1

Počas dovolenkových ciest je dôležité byť ostražitý. Zlodeji radi využívajú uvoľnenosť dovolenkárov na vykrádanie izieb. Jedným z jednoduchých bezpečnostných opatrení, ktoré môžete prijať, je fólia na kľučku dverí.

Pri pobyte mimo domova sa môžete stať obeťou zlodejov. Niekedy sa pokúšajú dostať do hotelových izieb alebo rekreačných chát. Hliníková fólia na kľučke dverí vám umožní skontrolovať, či ste sa stali terčom útoku zločincov.

Čo vám hliníková fólia na kľučke dverí poskytne?

Najdôležitejšou vecou pri pobyte v hoteli, letnom byte alebo na chate je zamknúť dvere. Okrem toho sa však oplatí skontrolovať, či sa pod dverami v noci nepotulujú zlodeji. Ako sme už spomínali, hliníková fólia na kľučke dverí je jednoduchý spôsob, ako zistiť, či si zločinci vyhliadli vašu izbu alebo chatu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Tento trik je veľmi populárny na sociálnych sieťach. Stačí, ak večer zabalíte vnútornú kľučku vchodových dverí do fólie a necháte ju tam cez noc. Je dôležité, aby ste to urobili krátko pred spaním, keď ste si istí, že už nepôjdete von. Ako sa píše na webovej stránke WP Woman:

„Ráno skontrolujte, či sa fólia neuvoľnila alebo úplne nespadla na zem. Ak sa tak stalo, môže to znamenať, že niekto ťahal za kľučku dverí, kým sme tvrdo spali. Obohatení o tieto poznatky môžeme zvýšiť svoju ostražitosť a prijať ďalšie bezpečnostné opatrenia.

Ako sa ešte môžeme počas dovolenky chrániť?

S kľučkou a bezpečnosťou súvisí aj ďalší cestovný patent. Ak nemáte po ruke vetvu, môžete použiť pohár z hotelovej izby. Pred spaním ho zaveste na kľučku dverí a vytvorte tak provizórny poplašný systém. Ak sa niekto pokúsi otvoriť dvere, sklo spadne a vydá veľký hluk. To vám bude signalizovať, že sa deje niečo znepokojujúce a možno budete musieť zavolať pomoc.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte toto a vyplavíte usadeniny z tepien. Nenapadlo by vás, čo to je

Zvuk padajúceho skla tiež pravdepodobne vystraší votrelca, ktorý chytí za kľučku. Skôr ako sa rozhodnete tento patent použiť, zvážte, že má významnú nevýhodu. Pri páde sa sklo s veľkou pravdepodobnosťou rozbije na množstvo malých kúskov. Takýto scenár znamená, že hrozí vysoké riziko poranenia nohy úlomkom. Taktiež, ak dôjde k nočnému poplachu, budete musieť po ňom upratovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *