Muž musel v Chorvátsku odfotiť nápojový lístok, pretože by mu to nikto neveril

pexels luciann photography 3566139

Chorvátsko to možno tento rok s cenami trochu prehnalo. Zdá sa, že toto tvrdenie potvrdia všetci. A dokonca aj miestne podniky uprostred turistickej sezóny priznávajú chybu a mnohé reagujú znížením cien. Ak hovoríme konkrétne o ubytovaní, v niektorých zariadeniach môžeme hovoriť o zľavách až do výšky šesťdesiatich percent z pôvodne požadovanej sumy.

Nástrahy turistickej sezóny

Nie všetky skúsenosti turistov sú však také pozitívne. Vyskytlo sa mnoho prípadov, keď reštaurácie a iné gastronomické zariadenia prekvapili svojich zákazníkov absurdnými cenami. Účty za kávu vo výške desiatich eur alebo účty za jedlo dosahujúce stovky eur neboli ničím výnimočným.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chorvátsko zaviedlo pekne veľké pokuty za veci, ktoré tam Slováci robili bežne

Na druhej strane, nie všetky zariadenia nasledovali tento trend. Niektoré si svojich zákazníkov vážili a za svoje služby a výrobky stanovili férové ceny. Jedným z nich je plážový bar v Šibeniku, kde bol turista z Čiernej Hory príjemne prekvapený cenníkom. Nielenže káva stála rozumných 1,30 eura, ale aj ostatné nápoje boli za viac ako prijateľné ceny.

Čo si o tom myslí verejnosť?

Tento turista, Igor Majer, sa o svoj nález podelil na Twitteri s komentárom: „Pripadal som si hlúpo, keď som fotil cenník v plážovom bare v Šibeniku, ale aj tak som to urobil, pretože by mi to nikto neuveril.“ Reakcie a komentáre na jeho tweet boli zmiešané, keďže mnohí netušili, či ceny považuje za vysoké alebo nízke. Majer následne potvrdil, že ceny považoval za nízke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Treba však poznamenať, že táto skúsenosť je skôr výnimkou. Žiaľ, mnohí turisti sa na plážach stretávajú s vysokými cenami, či už ide o nápoje, jedlo alebo prenájom ležadiel a slnečníkov.

Otázkou zostáva, či sa trend vysokých cien v Chorvátsku v budúcich rokoch zmení, alebo si turisti budú musieť naďalej starostlivejšie vyberať zariadenia.

F1wuKh X0AMgJts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *