• 17 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v kuchyni, dobre sa hodia aj pri praní oblečenia v práčke. Zistite, ako bude nenápadné korenie pôsobiť na tkaniny a prečo sa to vlastne oplatí. Tento trik som kedysi spozorovala u susedov a teraz ho robím sama.

Bobkový list je obľúbený a ľahko dostupný výrobok. Zvyčajne ich máme zavreté v kuchyni, pretože vydávajú intenzívnu vôňu. Vďaka tomu je toto korenie vhodné na dochutenie niektorých jedál, napríklad polievok a dusených pokrmov. Ukázalo sa, že bobkové listy môžete použiť aj mimo kuchyne. Stačí ich pridať do bielizne. Znie to zvláštne? Keď uvidíte výsledky, zmeníte názor.

Ako bielite svoje oblečenie? Pomôže vám bobkový list

Niekedy sa stane, že keď vyberiete oblečenie z práčky, je pokryté nevzhľadnými škvrnami. Všetko kvôli farbivu, ktoré sa prenieslo z jednej tkaniny na druhú. Hoci sa zvyčajne snažíme podobným situáciám vyhnúť, stačí chvíľka nepozornosti, aby sa oblečenie zafarbilo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedko ukázal, ako za pár minút nalúpal plný kýbeľ orechov. To musíte vidieť

Máte zafarbené oblečenie a neviete, či sa dá ešte zachrániť? Bobkový list za pár okamihov zafarbí nežiaduce farbivo a navráti odevu jeho pôvodnú farbu. Na bielidlá a iné chemikálie budete môcť v okamihu zabudnúť, pretože osvedčené bieliace prostriedky, ktoré sa používajú už celé generácie, sa pravdepodobne nachádzajú už aj vo vašej kuchyni.

Do práčky vložte bobkový list. Závidela som susede výsledky a teraz ich zažívam na vlastnej koži

Pranie oblečenia s bobkovými listami nie je zložité. Stačí, ak do práčky vložíte pokrčenú bielu bielizeň a do bubna vložíte bobkové listy ukryté vo vrecku na bielizeň. Nastavte program ako vždy a zapnite program a nevzhľadné škvrny zmiznú už po jednom cykle. Okrem toho si môžete pripraviť aj odvar z bobkových listov, do ktorého oblečenie namočíte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Funguje pravidlo 5 sekúnd, keď vám niečo spadne na zem? Vedci sa na to pozreli

Varte listy štvrť hodiny vo vode, počkajte, kým tekutina vychladne a potom do nej vložte bielizeň. Pre lepší výsledok môžete zmes obohatiť aj o dve polievkové lyžice jedlej sódy z kuchyne. Po niekoľkých hodinách vyperte oblečenie v práčke štandardným spôsobom a tešte sa z čistých tkanín bez škvŕn. Niektoré budú vyzerať prakticky ako nové.

Podobné články

Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…
Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *