• 17 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Robí to väčšina Slovákov s vchodovými dverami cez noc. Robíte ľahkú cestu zlodejom

Robí to väčšina Slovákov s vchodovými dverami cez noc. Robíte ľahkú cestu zlodejom

Nechávate kľúč v zámku cez noc? Pravdepodobne si myslíte, že tým zvyšujete svoju bezpečnosť a sťažujete úlohu prípadným zlodejom? Nič nemôže byť ďalej od pravdy! Takéto konanie im len pomáha.

Mnoho ľudí má vo zvyku nechávať kľúč vo dverách zamknutý cez noc. Myslia si, že tým zabránia zlodejom otvoriť dvere zvonku. Bohužiaľ, opak je v skutočnosti pravdou. Vysvetlíme vám, prečo je lepšie vybrať kľúč zo zámku až po zatvorení dverí.

Prečo ľudia nechávajú kľúč v zámke cez noc?

Kľúč v zámke nám dáva pocit väčšieho bezpečia. Väčšina ľudí sa domnieva, že keďže sú dvere zamknuté a zámok bol „zamknutý“ kľúčom zvnútra, nie je možné ho otvoriť manipuláciou z druhej strany. To je, žiaľ, pravda len čiastočne. Ak necháte kľúč otočený v zámku, dvere sa nedajú otvoriť z druhej strany, ale iba druhým kľúčom (mechanizmus je navrhnutý tak, že do neho nemožno vložiť dva kľúče súčasne).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Zlodeji však predsa len používajú iné, oveľa jednoduchšie nástroje. Nanešťastie, kľúč ponechaný vo dverách im len uľahčuje vstup do bytu.

Ako zlodeji otvárajú zámky?

Ak chcete otvoriť zámok na dverách, musíte odomknúť západky vo vnútri dverí. Zuby kľúča to zvládnu v okamihu, pretože sú vhodne rozmiestnené a dimenzované. Aby zlodeji otvorili dvere bez kľúča, musia trochu premýšľať. Západky odomykajú pomocou krompáčov, drôtov a iných podobných nástrojov. Zvyčajne s nimi manévrujú, kým sa im nepodarí uvoľniť uzamykací mechanizmus zámku.

Ak necháte kľúč vo dverách cez noc, urobíte im obrovskú službu, pretože dvere dokážu otvoriť za niekoľko sekúnd bez najmenších problémov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vložil kameru do umývačky riadu a ukázal, čo sa v nej deje. Radšej už bude umývať ručne

Prečo kľúč v zámke pomáha zlodejom?

Ako sme už spomenuli, kľúč odomyká západky v zámku. Ak ho necháte cez noc, mechanizmus je v trvalej pohotovosti. To znamená, že na otvorenie dverí stačí zasunúť ľubovoľný kľúč z druhej strany alebo aj obyčajný skrutkovač a otočiť ním. To zvládne aj ten najväčší amatér, pretože nebude musieť odomykať západky zámku! Všetko to bude trvať maximálne niekoľko sekúnd. Práve preto by ste už nemali nechávať kľúč v zámke. Keď dvere zatvoríte, vyberte ho a odložte na bezpečné miesto alebo ho zaveste na háčik pri vchode. Toto je skutočný spôsob, ako zvýšiť bezpečnosť a ochrániť svoj domov pred zlodejmi.

Podobné články

Slováci pozor! Ak si nájdete toto pred dverami, pozorujú vás zlodeji

Slováci pozor! Ak si nájdete toto…

Portál opísal nezvyčajný spôsob zlodejov, ktorý…
Našli ste si túto vec pred dverami? Je možné, že si vás označili zlodeji

Našli ste si túto vec pred…

Vedeli ste, že zlodeji si označujú…
Nový trik zlodejov: Našli ste si takto pred dverami rohožku? Dajte si veľký pozor

Nový trik zlodejov: Našli ste si…

Zlodeji sú počas sviatkov mimoriadne aktívni,…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *