• 16 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Rádiá sa tam vypínajú a kompasy blbnú. Mexická zóna ticha je zvláštnym miestom na svete

Rádiá sa tam vypínajú a kompasy blbnú. Mexická zóna ticha je zvláštnym miestom na svete

Zóna ticha v Mexiku je jedným z najfascinujúcejších miest na svete. Niektorí ju dokonca prirovnávajú k bájnemu Bermudskému trojuholníku. Telefóny a rádiá tam nefungujú a kompasy neukazujú polnoc.

Niektoré veci sú ťažko vysvetliteľné aj pre vedcov. Tak je to aj v prípade slávnej zóny ticha v Mexiku. Je to oblasť, kde elektronické zariadenia prestávajú fungovať, rádiové vlny slabnú a kompasy blúdia. Niektorí dokonca tvrdia, že tam pravidelne pristávajú UFO. Záhadu mexickej púšte sa doteraz nepodarilo vyriešiť, hoci o nej existuje niekoľko teórií.

Čo je zóna ticha v Mexiku?

Zóna ticha sa nachádza v oblasti Mapimi na hranici štátov Durango, Chihuahua a Coahuila v Mexiku. Označuje sa aj ako „more Tethys“, pretože sa hovorí, že oblasť bola v druhohorách zaplavená nádržou s rovnakým názvom. Oblasť, ktorá fascinuje milovníkov nadprirodzených javov, je púšťou, ktorú pokrývajú najmä kaktusy a uschnuté ihličnaté kríky. Nenachádza sa tu veľa živočíchov. Väčšinu tvoria jedovaté hady. Odvážlivcov, ktorí sa pokúšali osídliť túto oblasť, bolo málo a miestne legendy hovoria, že väčšina z nich zahynula alebo zmizla za záhadných okolností.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

Čo sa deje v zóne ticha?

Mexická zóna ticha je opradená mnohými legendami. Faktom je, že v nej rádiá strácajú signál a iné elektronické zariadenia prestávajú fungovať. Za posledných niekoľko desaťročí bolo v súvislosti s touto lokalitou oficiálne zaznamenaných prinajmenšom niekoľko nezvyčajných udalostí. V roku 1930 vojenský pilot, ktorý vletel do tichej zóny, stratil rádiové spojenie. Všetky palubné zariadenia tiež prestali fungovať, takže takmer došlo k havárii. V 70. rokoch 20. storočia pristála v mexickej púšti raketa „Athena“ vypustená zo štátu Utah v USA. Američania chceli, aby letela na úplne iné miesto, ale z neznámych príčin sa odklonila od kurzu a zamierila 640 km na juh na územie Mapimi. Pátrali po nej približne tri týždne.

Zónu ticha v Mexiku navštívilo UFO?

V zóne ticha sa v priebehu rokov vyskytlo oveľa viac nevysvetliteľných udalostí. Miestni obyvatelia tvrdia, že sa stretli s podivnými ľuďmi, ktorí mohli byť návštevníkmi z vesmíru, a videli pristátie UFO. Jedno z miest, kde malo dôjsť k pristátiu vesmírnej lode, bolo dôkladne preskúmané. Našiel sa tam kruh spálenej trávy a zvyšky neidentifikovaného horľavého materiálu. Opakovane sa objavujú aj správy o tzv. bláznivých svetlách, t. j. malých svetelných kruhoch, ktoré neusporiadane krúžia nad púšťou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

Naozaj sa v Mapimi deje niečo nadprirodzené?

Dokonca aj miestni ľudia majú na to rôzne názory. Niektorí veria príbehom o UFO, iní hľadajú racionálne vysvetlenia. Štúdie ukázali, že tichá zóna má oveľa vyššiu úroveň UV žiarenia a vysokú úroveň radiácie ako iné miesta na svete. Predpokladá sa, že posledné menované je zodpovedné za rušenie elektronických zariadení a zabraňuje príjmu rádiových vĺn. Zistilo sa tiež, že v zemi sa nachádzajú ložiská uránu. Podľa jednej z teórií sú magnetické anomálie spôsobené práve veľkým množstvom nezvyčajných minerálov v podzemí.

Podobné články

Mexiko odmieta, že by sa pripojilo k BRICS a ďalej budú dobre vzťahy s USA a Kanadou

Mexiko odmieta, že by sa pripojilo…

Mexiko sa nepripojí k bloku krajín…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *