• 16 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien energií hľadajú mnohé domácnosti spôsoby, ako efektívne znížiť svoju spotrebu. Ukážeme vám, ako môžete vďaka niekoľkým jednoduchým tipom na pranie ušetriť tisíce libier ročne.

Využite svoj bubon na maximum

Správne naplnenie bubna práčky je základom kvalitného a úsporného prania. Preplnený bubon môže spôsobiť nerovnomerné pranie a vyššiu spotrebu energie. Odporúča sa ponechať medzi bielizňou a stenou bubna aspoň dostatočný priestor na vloženie ruky. Okrem toho vám najlepšie úspory ponúknu práčky s triedou A v kombinácii s programom ECO.

Práčky pre väčšie objemy bielizne

Pre väčšie rodiny je investícia do práčky s väčším bubnom výhodná nielen z hľadiska komfortu, ale aj z hľadiska nákladov. Možnosť vyprať viac bielizne naraz môže výrazne znížiť vaše ročné náklady na pranie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka ukázala, čo všetko dokážete robiť s papierom na pečenie. Toto by vás nenapadlo

Tipy na úsporné pranie

Efektívne pranie závisí nielen od samotnej práčky, ale aj od vášho prístupu. Ak chcete ušetriť energiu a peniaze, odporúčame používať kvalitné pracie prostriedky, ktoré dobre fungujú pri nižších teplotách. Odporúča sa tiež zvoliť kratšie programy s nižšími teplotami a menším počtom otáčok odstreďovania. Silne znečistené kusy by sa mali pred praním namočiť a škvrny ošetriť odstraňovačom škvŕn. Obmedzte tiež množstvo pracieho prostriedku a pravidelne udržiavajte práčku v čistote vrátane čistenia filtra a tesnení. Dodržiavaním týchto odporúčaní môžete znížiť spotrebu energie, predĺžiť životnosť spotrebiča a zároveň ušetriť peniaze.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na jeseň si ľudia vyrábajú zadarmo prací prostriedok z gaštanov

Správna údržba práčky

Ďalším dôležitým aspektom energeticky úsporného prania je výber a správna údržba práčky. Moderné práčky sú často vybavené senzormi, ktoré optimalizujú množstvo vody a energie v závislosti od množstva a typu bielizne. Odporúča sa držať krok s technologickými inováciami a v prípade, že vaša práčka je starší model, uvažujte o investícii do nového spotrebiča.

Týmto spôsobom môžete dosiahnuť ešte väčšie úspory. Okrem toho pravidelnou kontrolou a údržbou, napríklad odstraňovaním vodného kameňa z práčky, môžete predísť poruchám a predĺžiť životnosť spotrebiča. Kľúčom k úspornému praniu je napokon kombinácia správneho zariadenia, vhodných postupov a osvedčených postupov.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *