Na čo slúži zásuvka pod rúrou? Vôbec nie na odkladanie plechov, celý život ste v omyle

sporak

Málokto si uvedomuje, na čo vlastne slúži nenápadná zásuvka pod rúrou. Zatiaľ čo niektorí ľudia v nej skladujú hrnce a panvice, iní tam ukladajú zatuchnuté rožky na neskoršie grganie. Ukazuje sa, že funkcia je úplne iná. Niektorí ľudia sa jej nevedia nabažiť.

Máte zásuvku pod rúrou? Väčšina z nás tam ukladá utierky, potravinovú fóliu, hrnce, panvice a iné kuchynské potreby, pričom si neuvedomuje, že…. je to chyba a jej funkcia je úplne iná. Pozrite sa, na čo sa nenápadná zásuvka používa. Vedeli ste o nej už predtým?

Na čo slúži zásuvka pod rúrou? Ukázalo sa, že nie na odkladanie panvíc

Väčšina rúr na pečenie je vybavená zásuvkou, ktorá sa nachádza pod hlavnými dvierkami. Ide o ohrievaciu zásuvku, ktorá slúži na… uskladnenie teplého jedla. Jej konštrukcia udržiava vlhkosť a teplo z vyhriatej rúry dlhší čas, takže jedlo vložené dovnútra nevyschne a zostane dlhšie teplé.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach

Toto riešenie pomáha mnohým ženám v domácnosti, najmä keď majú pripraviť veľa jedla a nechcú, aby pokrm pred podávaním vychladol. Ak ste už uvarili zemiaky a mäso sa ešte pečie v rúre, preložte ich na tanier a vložte do zásuvky a nevychladnú. Nezabudnite tam uložiť horľavé materiály alebo čokoľvek, čo zle reaguje na teplo.

Čo uchovávať v skrinke pod rúrou? Málokto si to uvedomuje

Na TikToku @kejcik_kaka sa pred časom objavilo video, v ktorom sa autorka priznala, že za celý svoj život netušila, na čo vlastne slúži zásuvka pod rúrou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto dve zvláštne ovocia a začnete chudnúť

Pod tikokerovým videom sa objavilo množstvo komentárov. Ukázalo sa, že mnohí ľudia tiež vopred nevedeli o skutočnej funkcii zásuvky.

@kejcik_kaka Człowiek czale życie się uczy #viral #good #actor #fyp #kejcik_kaka ♬ Se Acabo (feat. Method Man) (Remix) – The Beatnuts

2 Replies to “Na čo slúži zásuvka pod rúrou? Vôbec nie na odkladanie plechov, celý život ste v omyle

  1. V spomínanej zásuvke sa zdržuje veľa prachu.Nie je dobre zo zadnej časti chránená.A spodný plech sporáka má konštrukčné otvory .Pri bežnom chodení po kuchyni a pri prievane sa tam predsa len prach dostane.Z tohto dôvodu tam nemáme ani tie panvice .Šuflik by mohol slúžiť ako dočasná skrýša na darčeky.Ale nie pred deťmi.Tie všetko vysnoria.Jedlo by som tam dal len v prípade vojny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *