Ľudia začali potierať vodovodnú batériu sviečkou. Ten efekt je viac ako úžasný

sviecka bateria

Čistenie vodovodnej batérie v kúpeľni môže byť postrachom mnohých žien v domácnosti. Hoci to robíme pravidelne a zdá sa, že je čistá, na povrchu sa rýchlo objavia nevzhľadné zvyšky vody a mydla. Našťastie existujú triky, vďaka ktorým bude váš kohútik chránený celé dni. Čo by ste mali urobiť?

Čím by ste mali leštiť svoje kúpeľňové kohútiky? Bohužiaľ, mnoho ľudí sa stretáva s problémom usadenín vody a mydla na vodovodných batériách. Napriek starostlivému a častému čisteniu sa problémy rýchlo vrátia, ale nemusí to tak byť. Stačí, ak svoje vodovodné kohútiky vyleštíte sviečkou. Ako to funguje a čo presne táto metóda zahŕňa? Dáme vám nápovedu.

Potrite kohútik sviečkou. Tento účinok nebudete očakávať

Pred časom sa na Instagrame @haus_t_lux objavilo video, ktoré ukazovalo trenie kúpeľňového kohútika sviečkou. Na videu je vidieť, ako žena najprv opatrne rozotrie prípravok na povrch a potom kohútik vyleští mäkkou handričkou. Na konci predviedla účinok zobrazenej metódy. Ukázalo sa, že kohútik už nezadržiava vodu. To všetko vďaka parafínu obsiahnutému v sviečke.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prísada, ktorú keď dáte do palaciniek, budete sa zalizovať za ušami

Ako vyleštíte vodovodný kohútik? Čo funguje… Prostriedok na oplachovanie umývačky riadu

Okrem použitia sviečky existuje aj iný spôsob, ako vyčistiť vodovodný kohútik. Stačí použiť prostriedok na oplachovanie umývačky riadu. Tento prostriedok vďaka svojim vlastnostiam dodá vašim kúpeľňovým batériám požadovaný lesk a zabráni rýchlemu usadzovaniu usadenín z vody a umývacích prostriedkov. Prečo to funguje. Nalitím tekutiny na vodovodnú batériu a jej vyleštením mäkkou handričkou sa na povrchu vytvorí akýsi hydrofóbny povlak. Je to dobrý spôsob, ak sa chcete vyhnúť drhnutiu vodovodných batérií počas nasledujúcich dní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Ukázalo sa, že niektorí ľudia používajú na leštenie kohútika aj detský olej. Na odstránenie odtlačkov prstov a zvyškov stačí len niekoľko kvapiek. Prípravok bude pôsobiť ako prírodná impregnácia a zabráni ďalšiemu usadzovaniu nečistôt. Ak nemáte detský olej, môžete ho úspešne nahradiť olivovým olejom alebo rastlinným olejom podľa vlastného výberu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *