Ľudia začali dávať čierne korenie do práčky. Neuveríte, ako im to vynovilo oblečenie

washing machine 2668472 1920 2

Zvyčajne sa používa do dusených pokrmov, pretože je štipľavé a dodáva každému jedlu intenzívnu chuť. Má však oveľa viac využití, ktoré vás možno prekvapia. Pozrite sa, ako bude korenie pridané do bielizne fungovať.

Pranie je každodenná povinnosť, ktorú mnohí považujú za náročnú úlohu. Triedenie farieb a výber správnych pracích prostriedkov sú pre stav vášho oblečenia veľmi dôležité. Neoplatí sa však míňať peniaze na drahé prípravky, keď je v kuchynskej skrini korenie.

Pridajte do bielizne korenie a uvidíte, čo sa stane

Korenie môže byť vynikajúce pri ochrane čierneho oblečenia pred vyblednutím. Stačí, ak si z kuchyne vezmete niekoľko zrniek tohto korenia a potom ich nasypete do textilného vrecka. To potom vložíte do bubna práčky spolu s oblečením. Potom musíte v práčke nastaviť program vhodný pre tmavé tkaniny a je hotovo. Po skončení prania v práčke oblečenie jednoducho utrite a zaveste ho, aby uschlo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

A čo ak máte po ruke len mleté korenie? Nič nie je stratené, pretože aj to sa dá prať. Stačí pridať 1 čajovú lyžičku korenia do priehradky práčky spolu s pracím práškom a zmäkčovadlom. Kľúčom k úspechu tejto metódy je pravidelnosť, pretože účinok korenia si všimnete až po niekoľkých praniach. Vaše oblečenie získa späť svoju farbu a lesk, takže bude vždy vyzerať ako nové.

Ako prať svetlé oblečenie?

Namiesto žieravých chemikálií použite jedlú sódu, ktorá má všestranné využitie aj mimo pečiva. Účinne dezinfikuje a čistí mnohé povrchy v domácnosti, preto je vhodná aj na pranie oblečenia. Jednoducho nasypte približne pol šálky výrobku do priehradky na prášok v zásuvke práčky a potom ju spustite ako zvyčajne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapichnite stonku tejto rastliny do zemiaka. Takto sa krásne rozmnoží

Za zmienku stojí, že sódu mnohí používajú okrem iného aj ako bieliaci prostriedok na záclony alebo obrusy. Ak bolo oblečenie pred praním zažltnuté, po použití tohto špecifického výrobku získa späť svoju belosť a sviežosť.

Bobkové listy ako utierky na zachytávanie farieb

Často sa stane, že nedbalosťou sa bielizeň znečistí jedným farebným predmetom, ktorý by v bubne nemal byť. Stačí však vyvariť niekoľko bobkových listov. Potom, keď odvar vychladne, vhoďte doň zafarbené oblečenie a nechajte ho niekoľko hodín odstáť. Nakoniec zostáva oblečenie vyprať a nežiaduca farba zmizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *