Ľudia začali dávať šupky z uhoriek ku dverám. Už ich nikdy nevyhodíte

Untitled 1

Ako sa zbaviť mravcov pomocou domáceho lieku? Tento nepríjemný hmyz vládne v bytoch mnohých z nás a nerozmýšľa nad tým, že sa vydá na vlastnú päsť. Našťastie existujú jednoduché triky, ktoré ich odradia od toho, aby sa u nás usídlili, a účinne ich odradia, ak sa predsa len objavia. Tu je jednoduchý domáci prostriedok proti mravcom, píše Gazeta

Prítomnosť mravcov v domácnosti je obrovský problém, s ktorým sa väčšina z nás musí aspoň raz v živote stretnúť. Hoci tento hmyz nepredstavuje pre človeka hrozbu, len málokto by ho rád videl v domácich interiéroch.

Čo je však horšie, keď sa už raz objavia, nemyslia na to, aby odišli. Žiaľ, podporuje ich vlhkosť v kúpeľniach a výpary z varenia v kuchyni. Ako sa zbaviť mravcov? Stačia jednoduché domáce triky. Vďaka nim čoskoro zabudnete na repelenty kupované v obchode, ktoré by ich mohli pripraviť o život. Nezabúdajte, že mravce sú užitočné – hnoja pôdu a čistia podstielku, takže sa ich oplatí len odradiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte s vodou a uhorky zalejte. Ochránite ich pred horúčavami

Rozložte pri dverách šupky z uhoriek. Vytrvalý problém bude minulosťou

Bojujete s problémom s mravcami vo vašom byte? Ak sa vám dostanú dovnútra cez vchodové dvere, môžete nepríjemnosť vyriešiť jednoduchým riešením. Stačí ošúpať zelenú uhorku a šupky namiesto vyhodenia umiestniť k dverám. Môžete ich tiež umiestniť na parapet a iné miesta, cez ktoré sa hmyz dostáva dovnútra. Prečo to funguje. Ukázalo sa, že tmavá vrchná vrstva zeleniny obsahuje horké cucurbitaciny. Mravce ich nemôžu ani vystáť, takže sa blízkosti šupiek vyhýbajú ako ohňu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete prečo by ste mali jesť zmrazený citrón a nastrúhať ho? Povieme vám

Domáci liek na mravce. Rýchlo sa z vášho bytu odsťahujú

Ak sa chcete zbaviť mravcov, pomôže vám aj obyčajný ocot z kuchynskej linky. Zrieďte ho s vodou v pomere 1:1 a nastriekajte na miesta, kde sa objavujú, a na povrchy, ktoré hmyz najviac navštevuje. Ak vám práve došiel ocot, nahraďte ho citrónovou šťavou, ktorá bude mať rovnaký účinok. Nestriekajte však priamo na živočíchy, čo by pre ne mohlo skončiť zle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *