Toto v lete pred spaním nerobte, inak vám vôbec nepôjde zaspať

pexels rachel claire 5864643

Spanie v lete nepatrí práve medzi najpríjemnejšie činnosti. Hygiene spánku neprospievajú vysoké teploty, vlhkosť vzduchu a jedlo, ktoré konzumujeme. Navrhujeme, čo nerobiť pred spaním v lete, píše Genialne

Ako sa staráte o hygienu spánku?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa postarať o dobrý spánok. Nie je to vôbec veľké umenie a malé zmeny môžu skutočne prospieť nášmu psychofyzickému zdraviu. Platí to najmä v lete, keď vonkajšie faktory veľmi sťažujú zaspávanie. Hovoríme, samozrejme, o nadmernom teple a dusnom počasí, ktoré nám môžu nočný odpočinok naozaj znepríjemniť.

Jedným zo spôsobov, ako rýchlejšie zaspať, je dať pyžamo na chvíľu do mrazničky. V vychladenom oblečení sa budete efektívnejšie presúvať do lona Morfea. Pomôcť môže aj zakrytie okien a vyvetranie miestnosti pred spaním. Oplatí sa tiež zabezpečiť, aby ste chodili spať v pravidelnom čase. Vaše telo sa potom lepšie prispôsobí dennému režimu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

Okrem toho sa neoplatí vyhýbať fyzickej aktivite. Pomôže vám aj to, že nebudete počítať barany, pretože budete môcť využiť nahromadenú energiu. Na druhej strane ľahko stráviteľná strava podporí žalúdok a pečeň, ktoré sa počas noci neunavia trávením.

Čo nerobiť pred spaním v lete?

Existujú aj ďalšie veci, ktoré by ste nemali robiť, keď chcete v lete dobre spať.

Vyhnite sa veľkému vystaveniu svetlu

Nie je všeobecne známe, že svetlo prebúdza myseľ (najmä modré svetlo z obrazoviek telefónov). Brzdí tvorbu melatonínu, hormónu spánku. Preto pred spaním stlmte svetlo a snažte sa relaxovať so zatvorenými očami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia zo štátu navštevujú státisíce Slovákov. Toto vám budú kontrolovať

Ochlaďte svoje telo

Ideálna telesná teplota na zaspávanie je 22 stupňov (to podporuje tvorbu melatonínu). Ak je telo zahriate, pocit ospalosti sa znižuje. Pokúste sa ochladiť, napríklad pomocou ventilátora. Okrem toho v spálni majte celý deň zatvorené okná. Tým zabezpečíte, že táto miestnosť nebude veľmi horúca.

Dávajte si pozor na alkohol

V lete radi trávime čas večer pri pive alebo drinku. Odborníci varujú, aby ste to s množstvom alkoholu nepreháňali, pretože môže narušiť denný cyklus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *