Ľudia začali hádzať použité čajové sáčky na podlahu. Má to úžasné využitie

caj vrecusko

Recyklácia je trendom doby a vďaka nej postupne zisťujeme, že takmer všetko sa dá znovu použiť. Stačí, ak pre daný predmet nájdete správne využitie. Viete napríklad, koľkými rôznymi spôsobmi môžete použiť použité čajové vrecúška?

Skvelý čistiaci prostriedok

Používanie použitých čajových vrecúšok na čistenie sa odporúča najmä pri tmavých podlahách – či už sú z dreva, alebo z dlaždíc.

Uvarte si čaj a vylúhované vrecúška jednoducho položte na odolné škvrny na podlahe. Nechajte pôsobiť niekoľko desiatok minút a potom skúste drhnúť. Škvrna by mala pustiť oveľa lepšie. Postup môžete, samozrejme, zopakovať, ak nezaberie na prvýkrát alebo ak nemá dostatočný účinok.

Môžete to vyskúšať aj na drevených stoloch – zostali na doske nejaké kolieska od pohárov? Skúste ich odstrániť pomocou čajových vrecúšok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pre zdravé telo je dôležitý pitný režim. Viete, koľko máte vypiť denne vody a akej?

Spomínali sme, že tento trik by ste mali používať na tmavých podlahách – najmä čierny čaj môže zanechať škvrny na svetlých podlahách.

Výživa rastlín

Čajové vrecúška sa odporúča recyklovať aj ako hnojivo pre rastliny. Môžete ich napríklad jednoducho zahrnúť do záhonov – prirodzene sa rozložia a obohatia pôdu o prospešné látky obsiahnuté v čaji. Je to vhodné najmä pre rastliny, ktoré majú rady kyslejšiu pôdu.

Môžete ho použiť aj pre izbové rastliny. V tomto prípade odporúčame použité vrecúška vložiť do vody na zalievanie a nechať odstáť. Čaj sa znovu vylúhuje a opäť uvoľní prospešné látky, ktoré pomôžu vašim rastlinám.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo dokážu datle, ak ich začnete jedávať presne v tomto čase

Starostlivosť o pokožku

Určite ste už niekde videli, že si ľudia dávajú vylúhované čajové vrecúška na tvár. Existujú na to dôvody. Čaj má totiž schopnosť vyživovať našu pleť a rozjasňovať ju – vďaka tomu budete vyzerať menej unavene, vaša pleť bude pružnejšia a mladšia. Čajové vrecúška sa používajú najmä v okolí očí, kde môžu tiež znížiť kruhy pod očami alebo mierne opuchy. (Samozrejme, hovoríme o studených čajových vrecúškach!).

Podobný účinok dosiahnete, ak pridáte čajové vrecúška alebo vodu, v ktorej necháte čajové vrecúška premočiť, do kúpeľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *