Začnite piť cesnakovú vodu. Telo vám poďakuje

cesnakova voda

Cesnak je jednou z tých potravín, s ktorými sa nedá nič pokaziť. Okrem toho, že výborne chutí, má fantastický účinok na ľudský organizmus, ktorý sa dá len ťažko vyčísliť. Nie nadarmo sa mu hovorí prírodné antibiotikum. Najmä v súčasnosti opäť získava na popularite, pretože mnohí ľudia v ňom vidia spôsob, ako posilniť svoj imunitný systém prirodzeným spôsobom.

Jednoduchá príprava

Mnohí ľudia sa však stretávajú s problémom, ako cesnak konzumovať a v akých dávkach, aby z neho vyťažili čo najviac. Je samozrejmé, že ak pridáte cesnak do varenia, neurobíte nič zlé, ale bohužiaľ z neho nebudete mať maximálny úžitok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

Jednou z najúčinnejších metód požitia cesnaku sa ukazuje byť cesnaková voda. Príprava nemôže byť jednoduchšia. Postačí vám pohár vody a niekoľko strúčikov cesnaku. Vezmite ich a vyžmýkajte ich do pohára vody. Potom dôkladne premiešajte a máte nápoj, ktorý poriadne nakopne váš imunitný systém.

Vyskúšajte aj cesnakový čaj

Ideálne je vypiť pohár cesnakovej vody raz denne, ráno na lačný žalúdok. Mnohí ľudia zvyknú začínať deň pohárom vody s citrónom. Nie je zlý nápad vymeniť citrón za cesnak, keď potrebujete posilniť svoju imunitu, alebo tieto dve potraviny skombinovať. Takto získate citrónovo-cesnakovú vodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

Cesnakový čaj je alternatívou k cesnakovej vode, najmä pre tých, ktorí sa nevedia vyrovnať so špecifickou chuťou surového cesnaku. Čaj si pripravíte tak, že cesnak očistíte, nakrájate a vložíte do prevarenej vody. Podľa potreby dochuťte citrónom alebo medom.

Ako cesnaková voda pôsobí na organizmus

Podporuje správnu funkciu imunitného systému.
Znižuje vysoký krvný tlak.
Pomáha spaľovať tuky, a tým chudnúť.
Podporuje kardiovaskulárny systém.
Vyplavuje z tela toxické látky.
Pomáha vytláčať zápaly.
Zlepšuje vzhľad pleti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *