Ľudia začali na škvrny dávať maslo a ostali prekvapení, ako to funguje

spinave bile pradlo

Ak máte na oblečení škvrny, maslo vám ich tiež pomôže vyčistiť. Nemožno ho však použiť na všetky tkaniny.

Pred odstránením škvrny by ste mali vždy zvážiť, z akej tkaniny je oblečenie vyrobené a čo škvrnu spôsobilo. Veľmi dôležitá je aj rýchlosť, akou škvrnu odstránite. Ak necháte škvrnu zaschnúť, bude ťažšie ju odstrániť.

Škvrny od živice (smoly)

Boli ste v lese a sedeli ste na pni so smolou alebo ste sa otreli o konár, na ktorom bola smola? Na jej odstránenie môžete použiť maslo, olej alebo masť. Maslo je veľmi nezvyčajný čistiaci prostriedok, ale určite vám pomôže odstrániť smolu. Potrite škvrnu trochou masla a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút. Potom ho zoškrabte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mnoho Slovákov pije tento čaj, pretože si myslia, že je zdravý. Devastuje pečeň

Žlčové mydlo pomôže odstrániť mastnotu. Ak na odeve zostane ešte trochu smoly, použite na jej vyčistenie benzín alebo lieh. Prípadne môžete vyskúšať tip našich starých mám, ktoré na vyčistenie použili žehličku a napájačku. Postup je pomerne jednoduchý a môžete ho použiť na zašpinenie džínsov. Znečistený odev položte na žehliacu dosku, na škvrnu položte nápoj alebo savé papierové utierky a vyžehlite. Teplo zo žehličky roztopí smolu a tá sa vsiakne do uterákov alebo nápojového papiera.

Škvrny od krvi

Pri škvrnách od krvi na oblečení je rozhodujúci čas a studená voda. Zašpinenú látku vyperte pod tečúcou studenou vodou a uvidíte, že to bude stačiť a nie je potrebné použiť ďalšie čistiace prostriedky. Ak je škvrna už zaschnutá, namočte a osoľte zašpinené miesto alebo použite biely ocot alebo bórax. Potom vyperte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci možno doma majú hračku, ktorú vo svete vykupujú za státisíce eur

Škvrny od červeného vína

Ak sa vám nedopatrením vyleje červené víno, skúste škvrnu okamžite zasypať soľou. Po chvíli soľ odstráňte. Potom odev čo najskôr vyperte. Ak soľ nie je v dosahu, zalejte škvrnu minerálnou vodou a vysušte ju papierovou utierkou. Prípadne môžete použiť aj biele víno, ktoré vylejete na škvrnu a opäť osolíte. Ďalej postupujte podľa vyššie uvedeného postupu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *