Ľudia začali zapaľovať starú zubnú kefku a vytvorili si perfektný nástroj

370800347 997078801500097 7361072656606651213 n

Zvyčajne ju používame na čistenie zubov, ale stačí poznať jednoduché triky, aby sa z nej stal veľmi užitočný nástroj. Navrhujeme, ako dobre využiť starú zubnú kefku. Tieto vedomosti vám môžu veľmi uľahčiť udržiavanie poriadku vo vašej domácnosti.

Vďaka svojim malým rozmerom a štetinám, ktoré sú ideálne na drhnutie, môže byť zubná kefka užitočná nielen na každodennú hygienu. Keď si s ňou už nemôžete čistiť zuby, použite ju na úplne iné účely. Môže mať minimálne niekoľko rôznych využití.

Ako často by som mal zubnú kefku vymieňať?

Aby čistenie zubov prinášalo očakávané výsledky, musíte zubnú kefku pravidelne meniť. Inak sa na nej budú množiť baktérie a štetiny stratia svoje vlastnosti. Zubní lekári odporúčajú, aby sa nová zubná kefka kupovala každé tri mesiace. V niektorých situáciách, napríklad keď prechádzate infekciou, by sa to malo robiť ešte častejšie (najlepšie hneď po chorobe). Hoci zubná kefka po troch mesiacoch už nie je vhodná na čistenie zubov, nemusíte ju vyhadzovať. Môžete jej dať druhý život a používať ju na čistenie. V nasledujúcom článku vám navrhneme, ako využiť vašu starú zubnú kefku niekoľkými rôznymi spôsobmi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

Ako použiť starú zubnú kefku?

Ak chcete využiť potenciál starej zubnej kefky, vezmite zapaľovač a nahrejte jej krk nad plameňom (dodržujte dostatočnú vzdialenosť od hlavičky). Zahriaty plast môžete ohýbať v ľubovoľnom smere. Ak chcete zubnú kefku použiť na pohodlné čistenie zákutí v okenných rámoch, posuňte hlavicu dozadu tak, aby s rukoväťou zvierala uhol 90°. Ak sa naopak potrebujete dostať do ťažko prístupných miest pod okrajom záchodovej misy, ohnite hlavu na druhú stranu tak, aby bola naklonená k rukoväti (tiež pod uhlom 90°). Týmto jednoduchým spôsobom môžete pohodlne vyčistiť miesta, ktoré boli predtým pri upratovaní domácnosti ťažko dostupné.

  • Na čo ešte sa hodí stará zubná kefka?
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Zahnutá zubná kefka môže byť neoceniteľným nástrojom. Existujú však aj iné spôsoby využitia starej zubnej kefky, ktoré si nevyžadujú takéto „úpravy“.

  • Zubná kefka môže pomôcť vydrhnúť iné ťažko dostupné miesto, napríklad odtok kuchynského drezu. Aby sa na to lepšie hodila, odrežte časť štetín z hornej časti pod uhlom. Tým sa ich tvar lepšie prispôsobí zaobleným okrajom.
  • Na čistenie klávesnice notebooku použite zubnú kefku. Raz týždenne ňou vymeťte všetky nečistoty z priestoru medzi klávesmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *