• 31 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Nový trik zlodejov: Našli ste si takto pred dverami rohožku? Dajte si veľký pozor

Nový trik zlodejov: Našli ste si takto pred dverami rohožku? Dajte si veľký pozor

Zlodeji sú počas sviatkov mimoriadne aktívni, ale nielen počas nich. Oplatí sa vedieť, ako zlodeji označujú domy, aby ste mohli v prípade, že sa niečo stane, informovať políciu. Tu nájdete návod, ako rozpoznať, že sa váš dom stal terčom útoku.

Zločinci používajú šikovné triky, aby zistili, kde a kedy sa môžu vlámať. Každú chvíľu začnú používať iný systém označovania prázdnych domov. Navrhujeme, ktoré prvky by vám mali rozsvietiť červenú kontrolku v hlave. Niektoré zdanlivo banálne veci môžu naznačovať, že zlodeji sledujú váš domov. Navrhujeme, ktoré signály by ste nemali ignorovať.

Prečo zlodeji označujú domy?

Zlodeji sa do domov zvyčajne nevlamujú náhodne. Pripravujú sa tak, že pozorujú domy a byty, zisťujú zvyky obyvateľov, robia prieskum, či sa vo vnútri nenachádza atraktívna korisť a podobne. Majú tiež systém označovania domov, ktoré sa oplatí vykradnúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred zimou a budúci rok vaše ovocné stromy zdvojnásobia svoju úrodu

To umožňuje lupičom s väčším počtom ľudí efektívne komunikovať. Značky, ktoré zlodeji zanechávajú, tiež uľahčujú kontrolu, či členovia domácnosti neboli dlho preč a či sa náhodou nevrátili tesne pred plánovaným vlámaním. Stojí za to vedieť, ako zlodeji označujú domy. Keď rozpoznáte znamenie, ktoré zanechali zlodeji, mali by ste informovať políciu, že v oblasti sa pohybujú zločinci.

Ako zlodeji označujú domy pomocou rohožky?

Jedným z jednoduchých spôsobov, ako zlodeji označujú prázdne domy, je prevracanie rohožiek ležiacich pred dverami. Prečo? Je to jednoduché! Keď prídete domov a vidíte, že rohožka je prevrátená, okamžite ju položíte na správnu stranu. Pre zločincov to bude jasný signál, že ste sa vrátili domov. Ak otočená rohožka zostane ležať pod dverami dlhší čas, zlodeji nadobudnú istotu, že majitelia domu odišli, a využijú tento poznatok na spáchanie vlámania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

Ako inak si zlodeji označujú domy?

Zločinci majú aj iné, rovnako jednoduché spôsoby, ako zistiť, či niekto nebol dlhší čas mimo domu.

  • Zlodeji umiestnia medzi dvere a zárubňu kus papiera. Spočiatku to môže vyzerať ako správa, že niekto odišiel bez toho, aby vás našiel doma. Robí to však v dobe mobilných telefónov a internetu ešte niekto? Najčastejšie je kus papiera vo dverách znakom toho, že váš domov sa stal terčom útoku. Keď otvoríte dvere, papier vypadne, čo je znakom toho, že ste sa vrátili domov.
  • Zločinci zalepia kľúčovú dierku páskou. Ak chcete otvoriť dvere, musíte ju odlepiť. Takto zlodeji zistia, že dom už nestojí prázdny.

Podobné články

Slováci pozor! Ak si nájdete toto pred dverami, pozorujú vás zlodeji

Slováci pozor! Ak si nájdete toto…

Portál opísal nezvyčajný spôsob zlodejov, ktorý…
Našli ste si túto vec pred dverami? Je možné, že si vás označili zlodeji

Našli ste si túto vec pred…

Vedeli ste, že zlodeji si označujú…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *